Nejextrémnější tresty nejen pro ženy v různých zemích světa

Myslíte si, že vězení je ten nejhorší trest? Pak jste neslyšeli o těchto trestech. Existují extrémní formy trestu, které se stále provádějí v některých částech světa? Popravy, střílení, nebo ukamenování…

Nejhorší trest v Austrálii je doživotí bez podmínečného propuštění. Jde o trest pro ty nejhorší zločince a to včetně sériových vrahů, sexuálních delikventů nebo pedofilů. Je to síla? Není to nic v porovnání s jinými zeměmi. Právě popravy, střelby, oběšení či další hrůzné činy jsou stále využívány v mnoha částech světa.

Singapur: Výprask

V některých zemích se využívá trest výprasku rákoskou. Takový trest mohou dostat všichni, kteří se dopustí trestných činů, únosů, loupeží, zneužití drog, vandalismu, nepokojů, sexuálního zneužívání, držení zbraní. Nevyhne se ani cizincům, kteří překročili vízum o víc než 90 dní. Výprask rákoskou se využívá pravidelně v Singapuru a dalších zemích.

Jde o širokou hůlku, která je namočená ve vodě. Pachatel je svázán a dostává rány na holé tělo. Množství úderů závisí na tom, jak moc se pachatel provinil. Mezi jednotlivými ranami jsou intervaly 10 až 15 sekund. Bolesti jsou popisovány jako „nesnesitelné“ doprovázeny velkou spoustou krve. Rány se hojí až jeden měsíc.

Somálsko: Smrt ukamenováním

Ukamenování je forma kruté popravy mučením, kdy jednotlivci házejí na pachatele kameny. V některých zemích se objevuje ještě „lapidation“ tedy pohřbení do díry (muži po pás, ženy po prsa). Skupina lidí poté uskuteční popravu ukamenováním. Jestliže se pachateli během kamenování podaří uniknout, může být osvobozen.

V Somálsku byla takto ukamenována třináctiletá dívka, která byla pohřbená až ke krku a padesát lidí na ní vrhalo kameny. Všemu přihlíženo na tisícovku jedinců. Po její smrti se zjistilo, že byla znásilněna třemi muži. A proč byla vlastně takto krutě ubita? Protože se snažila hovořit s muži. Ovšem snažila se pouze ohlásit své znásilnění.

USA: Smrt na elektrickém křesle

Tento druh popravy se využívá jen v USA. Tato země stále využívá k usmrcení vězňů, kteří jsou odsouzeni k trestu smrti. V Íránu se údajně využívá také jako trest smrti hození z útesu nebo z jiné výšky.

Indonésie: Chemická kastrace

Indonéský prezident představil řadu těžkých trestů pro dětské pedofily. Jednalo se tak o reakci na znásilnění 14-ti leté školačky. Jednalo se o chemickou kastraci a tento krok vyvolal mezi mezinárodními humanitárními organizacemi pozdvižení. Tato praktika je považována za naprosto nehumánní. Provádí se podle věku injekcí nebo tabletami a pomáhá to odvrátit sexuální zájem a vůbec vykonávat pohlavní styk.

Smrt oběšením

Jednou z nejběžnějších metod je trest smrti je právě oběšení. Bylo oznámeno, že v roce 2013 v Íránu bylo popraveno 369 lidé. Tento trest smrti se provádí například na Srí Lance, v Sýrii, Pákistánu, Botswaně, Indii, Kamerunu, Gambii, Iráku, Japonsku, Ománu, Jižní Korei, Sýrii, Tunisku, Zambii a v dalších zemích.

3 Komentáře

  1. Jaký pozdvižení mezi humanitárními organizacemi kvůli kastraci? Zase má pachatel větší práva než oběť? Ničí ženám životy, jiný nebude, tak co – dostane, co zaslouží.

  2. Proč je to extrémní?
    Když nějakej debil zabije někoho nebo znásilní atd.tak proč by měl sedět v teple v bytě s třema teplýma jídlama denně za paníze daňových poplatníků?Ta rákoska za čorky atd je príma.Měsíc hojení to si ti zmrdi budou pamatovat a při dalším nápadu i porozmýšlejí.A oběšení je hnůj ale to je právě dobře!!! Co zažívá třeba mladá holka při znásilnění?Prima chvilky? Hovno leda! Tak ať taky trpěj ti co způsobili trápení jinejm!!! Extrém je to spíš u nás.Jakej maj luxus.Žijou si v celách líp jak kde jakej průměrně vydělávájící člověk.Zavedl bych u nás styl věznic jak v Thajsku.Kus matrace,deku,misku na vodu a půl bochníku chleba na den.A že se to EU nelíbí a tak -pardón ale nasrat!!! U nás krást a ubližovat nebudeš nebo tě čeká toto-máš na výběr a je to pouze a jenom na tobě! Běžte a zeptejte se rodičů na měsíc pohřešovanou pak nalezenou znásilněnou a mrtvou dceru jestli by nedali pár kaček na nový cichy peřinky do věznice pro toho vrahaco jim toto provedl s dcerkou (vše příklad). A stát se neptá a bere a kupuje.Tak co je tady potom kurva extrém?!

  3. Myslím si, je problematické hodnotit chování lidí v cizích státech a ještě horší je jim vnucovat náš způsob života. Jen hlupák si o sobě myslí, že je bez chyby.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno