S těmito přešlapy budete vypadat starší: Nesprávný pudr či příliš tmavé oční linky

Make-up má podtrhnout jemné rysy a potlačit nedokonalosti, špatná aplikace vám však může přidat zbytečně pár let navíc. Můžete použít příliš mnoho tmavých očních linek, nesprávný pudr nebo korektor nebo až moc make-upu. Tyto drobné, ale přitom velmi důležité přešlapy mohou způsobit, že budete zbytečně vypadat o několik let starší, než ve skutečnosti jste.

Příliš černé oční stíny a linky

Tmavé oční linky mohly být skvělé v minulých letech, popřípadě se kouřové oční stíny hodí například na party nebo večírek. Ovšem také to přispívá k tomu, že vypadáte o něco starší. Tmavé linky mohou u zralých žen vypadat hůř. Oči vypadají menší, jsou zapadlé a mnohdy upozorňují na vrásky. Vybírejte raději jemné čokoládové tóny, které oči podtrhnou.

Příliš těžká řasenka

Mnohé ženy se líčí od raných let a často je to stejné líčení. A může to být právě těžká a tmavá řasenka nebo oční linka ve spodní části oka. To vše může přidávat pár let navíc a upoutat pozornost na jemné vrásky. Upusťte od několika vrstev řasenky, dejte jen jednu nebo dvě. Oči pak vypadají svěží.

Oblíbená rtěnka

Je-li rtěnka oblíbeným kouskem líčidel u žen pozdějšího věku, je nutno se před nanesením jakékoliv barvy zamyslet. Okolo úst se mohou rozvinout drobné a jemné vrásky, které mohou být příliš viditelné s určitou barvou. Volte proto takovou, která bude pro vaše rty jemná.

Nesprávné použití korektoru

Blíží se chvíle, kdy už nevyhnutelně musíte sáhnout pro korektor? Při nesprávném použití se může dostat do jemných vrásek a zdůraznit je. Používejte je pouze u vnitřní části oka. Ideální jsou korektory tekuté.

Příliš mnoho pudru

Pudr může vaši pleť zachránit před lesklou pletí, ale budete-li jej pravidelně využívat, může zdůraznit jemné vrásky a také působit negativně na póry. Vyžívejte proto pudr jen s mírou.

Mnoho make-apu neznamená, že vypadáte lépe

Nepoužíváte podklad

Dobrý podklad je velmi důležitý, pomáhá vyhladit nedostatky a drobné vrásky. Využijte základní podklad, který je skvělý při vyhlazování jemných vrásek a rozšířených pórů.

Několik barev najednou

Různé odstíny vlasů mohou být v mládí cool a moderní, aleu starších žen už by to měla být jen a pouze jedna barva. Nechejte si poradit od kadeřnice, ta vám jistě vyberte takovou barvu, která vás rozjasní, a budete vypadat mladší

Rady a tipy, jak na mladistvé líčení

  • Vyhněte se třpytivým očním stínům (zdůrazňuje to vrásky)
  • Vsaďte na přírodně vypadající vzhled (tuna make-upu už je z módy)
  • Používejte korektor (ale jen v místech, které chcete zakrýt)
  • Používejte pudr (využijte rozjasňující typ)
  • Měňte barvy rtěnky podle vzhledu
  • Udržujte upravené obočí

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno