Jaké zdravé potraviny je dobré mít neustále v kuchyni?

Češi se stále víc a víc zaměřují na zdravé potraviny. Od roku 2013 klesla spotřeba bílého pečiva, a to až o desetinu. A nejde jen o bílé pečivo, ale snižuje se konzumace masa nebo alkoholu. Namísto toho v nákupním košíku přibývá víc ovoce, zeleniny, mléka, celozrnného pečiva a podobně. To je samozřejmě dobrý krok pro lidi a jejich zdraví. Na internetu můžeme vidět spoustu úžasných změn a proměn, kdy se lidé začali stravovat zdravě, víc sportovat, starat se o to, co konzumují, jak zvládají stres a podobně.

Jíst zdravě = jíst dobře

Konzumace ovoce, zeleniny, bílkovin, proteinů a dalších zdraví potřebných látek má ohromující výsledky. Udělejte reorganizaci života a hlavně kuchyně. Projděte si lednici, mrazák, skříň s potravinami a uvidíte, kolik nezdravých, zpracovaných a chemických produktů zbytečně konzumujete a škodíte svému zdraví. Vyhoďte je a zásobujte svou kuchyň potravinami, které jsou pro vaši zdravou stravu mnohem lepší.

Stačí jednoduché změny ve vašem stravovacím režimu, nemusíte najednou začít vařit jinak, složitě. Zaměřte se na nesmažená, netučná a rychlá jídla, která poskytují dostatek živin. Nebudete mít po nich tolik hlad, budete jíst méně a tím pádem se může upravit také vaše zdraví, vysoký cholesterol a také vaše postava. Jaké zdravé potraviny je dobré mít neustále ve své kuchyni?

Cuketa

Existuje stále víc a víc důkazů o tom, že velký přísun masa a rostlinných potravin je zásadní pro zdravý přísun živin. Když však nejste úplně příznivci masa nebo jej chcete nahradit, pak do své stravy zařaďte cuketu. Je bohatá na bílkoviny!

Vejce

Jsou nabitá bílkovinami, vitamínem D, vitamínem B12 a dokonce jedna studie zjistila, že žloutky obsahují antioxidanty, které jsou pro lidské tělo vhodné. Je důležité do své stravy přidat vejce, můžete je přidat například ke snídani, jako alternativu masa k obědu (čočka na kyselo, houbová omáčka a podobně).

Zelenina

Konzumujte větší množství salátu. Je velmi dobrý, pokud jej nedorazíte majonézovým dresinkem nebo tučným sýrem. Je pro tělo dobrý, přidejte ledový salát do všech míchaných salátů. Vyzkoušet můžete také další zeleninu jako kapustu, zelí a podobně.

Citrony

Jeden citron má asi 50% denního příjmu vitamínu C. Nemusíte jej oloupat a zakousnout se do něj, přidejte jej do vody nebo zeleného čaje, který během celého dne popíjíte.

Řecký jogurt

Máte rádi krémové dresinky? Pak můžete namísto majonézy přidat řecký jogurt. Je hustý, jde o skvělý zdroj bílkovin a rovněž je dobrý pro vaše tělo. Rozhodně jej vždycky mějte v lednici, zaslouží si to!

Banány

Obsahují draslík, pomáhají minimalizovat úzkosti a deprese. Dejte si banán například ke snídani nebo dopolední svačině, udrží vaši náladu stabilní.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno