Jaké věci rozhodně nenechávat v garáži? Nebudete věřit, ale ani barvy a krmivo pro psa

Garáž se pro spoustu lidí stává dalším odkladištěm a skladištěm, kde můžete uložit sezónní věci či cokoliv, co je třeba. Do garáže patří především automobil a věci, které s ním jsou spojené. Pokud to prostor umožňuje, navrtejte si do garáže poličky a udržujte v ní pořádek. Zde můžete odkládat nářadí, různé oleje, vonné esence, nemrznoucí směsi a vše, co potřebujete pro bezproblémovou údržbu vašeho automobilu. Lidé zde často odkládají spoustu věcí z domácnosti, které nemají kam jinam dát. Co do garáže rozhodně nepatří?

Barvy

Garáž se zdá jako skvělé místo pro plechovky s barvou, která vám zůstala z posledního malování. Nepoužíváte ji, ale je vám líto jí vylít. Co když se náhodou bude hodit? Pěkně jí vyrovnáte někam dozadu garáže a je hotovo! Skladování barvy v garáži může způsobovat extrémní a rychlé změny teploty, které mohou barvy ničit, i když jsou opravdu utěsněné. Barvy raději uložte do místnosti, kde se teplota nijak dramaticky nemění.

Sezónní oblečení

Pravidelně před zimou, podzimem a létem děláte reorganizaci šatníku? Zimní bundy, kabáty, vlněné svetry, kozačky, zateplené kalhoty, to všechno dáváte do pytlů a snažíte se najít místo, kam to uložit. Garáž je pro tento účel opravdu ideální. Nebo ne? Oblečení do garáže určitě neukládejte, protože dým, špinavý prach a jiné zápachy se mohou dostat do vašeho oblečení (i když si myslíte, že jej máte dobře uzavřeno) a vaše oblečení bude znehodnoceno. Navíc se k oblečení mohou dostat škůdci, hmyz a podobně.

Konzervované jídlo

Nakupujete konzervy na dovolenou, pro případ nouze, apokalypsy, záplav nebo čehokoliv jiného? A nevíte, kam je uložit, protože v domácnosti už jednoduše nemáte místo? Tak je uložíte do garáže, tam nějakou dobu vydrží. Nevydrží. V garáži se často mění teplota, takže jednotlivá jídla jsou vystavená extrémnímu horku a extrémnímu chladu. Konzervy tam jsou vystavovány nepříjemným vlivům a mohou se zkazit.

Elektronika

DVD přehrávače, televize, počítače, stereo a další elektronické zařízení je opět vystavováno velkým výkyvům teplotních změn. Jestliže vaše garáž není dobře větrána, může se zde objevovat vlhkost, což také neprospívá elektronice. Raději jí odložte někde jinde.

Krmivo pro zvířata

Otevřené pytle s krmivem pro domácí zvířata mohou přilákat nežádoucí škůdce do vaší garáže a dostanou se bez problémů i do uzavřených sáčků. Myši zde mohou přivádět své mladé a v garáži si tak najdou nový přechodný domov.

Starý nábytek

Hlodavci hledají ta správná místa, kde si najít přechodný domov. Pořídíte-li si nový gauč a ten starý je vám líto vyhodit, tak jej šoupnete do garáže. Podobně jako židle, stoly, skříně a podobně. Nábytek raději uložte někam jinam nebo jej dejte svým známým, kteří dané kousky potřebují.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno