Co umí vaše sušička a vy o tom nevíte

Máte doma tento stroj, který umí v mnoha ohledech pomoci při praní a dalšímu zpracovávání vašeho čistého prádla. Případně je vaše pračka už rovnou spojená se sušičkou a šetří místo. Používáte tento stroj pouze k sušení oděvů? Pak pravděpodobně nevyužíváte celý potenciál, který vám sušička může nabídnout. Jak dál vám může taková sušička usnadnit život? Co všechno vám pomůže obstarat nebo zvládnout? Jak vám může posloužit sušička? A co o ní možná ještě nevíte?

Zapomeňte na žehličku

Sušička má skvělé vlastnosti, že vám pomůže nejen prádlo usušit, ale také díky ní je prádlo jemnější, vydrží déle a kromě toho nemusíte vůbec či jen velmi minimálně používat žehličku. Využívá cyklus sušení a během něj přepne na nižší teplotu, což jednotlivá vlákna udržuje pevná. Právě díky tomu sušička umí také materiál šetřit.

Alarm upozorňující na problém

Některé novější sušičky mívají v sobě vestavěné senzory, které monitorují stav ventilace. Tyto novější modely spustí alarm ve chvíli, kdy dojde k ucpání větracího otvoru. Víte, že se tak něco děje a máte možnost zabránit požáru, což může být jeden z problémů. Ucpaný otvor tak už nebude problém.

Načechrání přikrývky

Používáte denně přikrývku a ta se po nějaké době mění? Ztrácí svůj tvar, zploští se a vůbec není tak krásně nadýchaná a jemná, jako předtím? Dejte ji do sušičky! Spolu s několika tenisovými míčky může pomoci načechrat přikrývku a obnovit její původní strukturu. A vše bude tak, jako předtím!

Pomoc při sušení tenisek

Tenisky můžete bez větších problémů prát v pračce, díky tomu získají zpátky svou původní barvu. Co však s nimi, když jsou mokré? Dát je na slunce? Barva může vyblednout, bílá zase zežloutne. Dát je do sušičky? Můžete si ji zničit! Stačí dát do sušičky sušící stojan, který pomáhá snížit hluk a boty se tak jednoduše vysuší.

Sušení jemného prádla

Jemné kousky prádla se sušit nemají? Plyšová zvířátka a další kousky se do sušičky nedávají? Novější typy sušiček už v sobě mají funkci na sušení jemného prádla, které vám usnadní a zrychlí sušení těchto jemných kousků.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno