Alergie – jaká psí plemena jsou pro dětské alergiky nejhorší?

Když děti mají nepříjemnou alergii, neznamená to, že nebudete mít žádná domácí zvířata. Tajně si vaše děti přejí pejska? Alergie dnes už neznamená, že vaše domácnost bude bez psů a jiných zvířat. Existují však plemena, kterým by se domácnosti s alergiky měly vyvarovat. Než se tedy plně rozhodnete pořídit si do domácnosti psa, pak nepořizujte některé z následujících plemen. Nejsou příliš vhodné pro alergiky.

Akita

Má krásnou srst, kterou na jaře a také na podzim mění a tím pádem také hodně líná. Pro děti, které mají alergii na psy, nejsou příliš dobrou volbou.

Německý ovčák

U německého ovčáka je to podobně, mění srst zejména na jaře a v létě. Jde o další psí plemeno, kterému srst padá průběžně, během celého roku.

Sibiřský Husky

Toto plemeno má opravdu bohatou a hutnou srst, která se mění dvakrát ročně, ale majitelé těchto psů vám potvrdí, že průběžně línají po celý rok. Takže nic pro ty, kteří už jen při pohledu na psa kýchají.

Alijašský malamut

Je na tom podobně jako Husky, mění svou srst dvakrát ročně, na jaře a také v létě. I když je k dětem vhodný pes, pak je dobré si pořízení tohoto plemene rozmyslet, pokud máte děti s alergií.

Pyrenejský horský pes

Jde o velké a mohutně stavěné psí plemeno. Tradičně, jako většina psů, mění svou srst na jaře a také v létě. Mají nádhernou srst, ovšem ne vhodnou pro alergiky.

Novofundlanský pes

I když má tento pes mírnou, hravou a přátelskou povahu, která se k dětem hodí, alergici na něj mohou zapomenout, pokud ovšem nechtějí neustále trpět.

Labradorský retrívr

I když je Labrador vhodný ke všem a zejména k dětem, nejde o hypoalergenního psa. Jeho srst může mít velký vliv na alergické reakce dětí.

Bernardýn

Velký milovník dětí, který se nechá rád zapojit do různých her a neplech. Ovšem ocení to jen děti, které nejsou alergické, protože i jeho srst alergiky poměrně hodně dráždí.

Závěrem

Samozřejmě je důležité vědět, jak silná je alergie a jak děti reagují na alergické podněty. Vždy se rozhodujte podle toho, co doporučí alergolog. Ne každý alergik, který bere léky, nemůže být v přítomnosti výše zmíněných plemen psů. Stačí jen pravidelně brát léky a vše může být vyřízeno.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno