Zázrak jménem tibetská houba: Jak je prospěšná pro tělo?

Slovní spojení tibetská houba se skloňuje snad ve všech časopisech, mnozí se nebojí použít slovo léčivý zázrak, důležitý pomocník. Péče o lidské zdraví je jistě velmi důležitá a všechno, co může pomoci v tomto procesu, vítáte s nadšením. Je však na místo toto nadšení? Může tibetská houba lidskému zdraví skutečně tolik pomoci? A nemohou se objevovat nežádoucí účinky či jiné problémy? Kde účinkuje a jak ji využívat?

Co je to tibetská houba?

Na první pohled nic moc vábného, ovšem podle mnohých velmi účinná. O co vlastně jde? Je to kombinace bakterií a kvasinek v bílkovinách, cukrech a tucích. Tato kombinace se živí laktózou a do vznikajícího kefíru posílá léčivé a pro lidské tělo prospěšné látky. Umí hodně lidskému tělu pomoci, vypěstujete si ji také doma. Na pěstování nemá nijak zvlášť vysoké nároky, nebudete navíc taky nic důležitého potřebovat.

Jak pěstovat a připravit kefír z tibetské houby?

Dostanete tibetskou houbu, kterou propláchněte studenou vodou. Následně vložte do skleněné nádoby a zalijte 200 – 250 ml nesvařeného polotučného až plnotučného mléka. Občas můžete přidat namísto mléka šlehačku. Nádobu přikryjte ideálně papírovým ubrouskem, případně vrstvou gázy a zajistěte tak, aby se do skleněné nádoby nic nedostalo. Skladujte v místnosti, kde je pokojová teplota a na sklenici nedosahuje přímé slunce. Případně můžete dát do lednice, ale zde se celý proces zpomaluje.

Po jednom až dvou dnech se tvoří jogurt. Můžete opatrně promíchat dřevem nebo plastem a následně přecedit přes plastový cedník. Vše, co zůstává v cedníku, propláchněte odstátou vodou a vrátit zpět do sklenice. Tu předtím propláchněte horkou vodou, ale nepoužívejte čisticí prostředky. Celý postup opakujte. Můžete pít každý den, nejlépe ráno na lačný žaludek. Ne však víc, než dvacet dní. Následně si dejte pauzu.

Jaké účinky má tibetská houba?

  • Pomáhá na trávení, umí pročistit trávicí systém a napomáhá proti zácpě a nadýmání
  • Pomáhá při ekzémech a alergiích
  • Pomáhá proti otokům a léčí záněty
  • Podporuje imunitní systém
  • Pomáhá při překyselení organismu
  • Napomáhá snáze strávit cukry a mléčné bílkoviny
  • Je prevenci před mnohým civilizačním chorobám
  • Napomáhá při vysokém krevním tlaku
  • Pomáhá snižovat vysokou hladinu cholesterolu

Jaké mohou být nežádoucí účinky?

  • Nevolnost (zvracení či nepříjemné průjmy)
  • Vzniklé látky mohou ničit bakterie a kvasinky v těle
  • Jako detoxikace může způsobovat nepříjemné průjmy

Budete-li dodržovat délku kůry, tedy maximálně dvacet dní, následně deset dní pauzy a poté můžete začít znovu, nepřekročíte maximálně pět šálků denně, pak by neměl být problém pro vás a vaše tělo. Mějte se však na pozoru, ne každý snáší tyto detoxy dobře, poslouchejte své tělo.

Jak si připravit tvaroh?

Nechcete denně popíjet kefír, ale tibetské houby a jejich účinků se nechcete vzdát? Vyzkoušejte tvaroh, který si připravíte rovněž doma. Základem je kefír z tibetské houby. Ten nalijte do hrnce a zahřejte na teplotu 40 stupňů Celsia. Při této teplotě se syrovátka začíná oddělovat. Následně se v mléce začínají tvořit cucky a to je signál pro odstavení z plotny. Vezměte čistou utěrku, dejte do cedníku a nechejte tekutinu pořádně vykapat. Pro tvrdší tvaroh nechejte vykapat déle, pro měkčí tvaroh postačí menší vykapávání.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno