Zuby v pohodě: Jak dlouho si musíte zuby čistit?

Už jako malé děti nás rodiče vedli k tomu, abychom si zuby čistily pravidelně a správně. Minimálně dvakrát denně a pokud možno určitou dobu. Jenže spousta lidí to v dospělosti tak trochu šidí. Neřeší, jak dlouho čistit zuby, jestli je čistí správně nebo jaké produkty k tomu používají. Často si zuby čistíte víceméně automaticky, po ránu, kdy se chcete vrátit do postele ještě poslepu, večer rychle, ať už můžete jít spát. To může vyvolat otázku – čistíte si zuby správně?

Jak dlouho si čistit zuby?

Ve všech ostatních věcech máte poměrně dobrý odhad, víte kolik je deset deka, umíte odhadnout, zda se vejdete automobilem do místa k zaparkování, ale odhadnout, jak dlouho si čistit zuby? To ne všichni umí. A také se různí informace o tom, jak dlouho čistit zuby, čím je čistit a podobně. Předseda chirurgických věd, profesor a postdoktorandský ředitel oboru parodontologie na Marquette University potvrzuje, že by to mělo být dvakrát denně po dobu dvou minut.

To nezní jako nějaká extrémně dlouhá nebo nesplnitelná doba, nemyslíte? Může to být snadné, jednoduše nastavíte časovač a hotovo, případně si pustíte oblíbenou písničku a během ní si zuby čistíte. Některé elektrické zubní kartáčky v sobě mají zabudovaný časovač a kartáček vypnou, když je to potřeba. Není to vždycky tak jednoduché, čistit si zuby musíte pod správným úhlem či vyvíjet správný tlak.

Doplňky ke kartáčku a pastě

Nejste zrovna milovníci čištění mezizubních prostor nebo nepoužíváte ústní vodu pravidelně? Čistit si mezizubní prostory je důležité, minimálně jednou denně použijte zubní nit nebo mezizubní kartáčky a je hotovo! Nejste zrovna milovníci tohoto čištění? Pak můžete používat ústní sprchu, což je skvělá alternativa k zubní niti. Dostane se do takových oblastí v ústech, která jsou těžce přístupná i pro zubní nit. Během chvilky tak zastane práci zubní nitě.

Ústní voda jen jako pomocník pro lepší dech?

A co ústní voda? Jak ta pomáhá? Jen osvěží váš dech? Pokud zvolíte dobrou ústní vody a propláchnete ústa opravdu dobře, může to pomoci odstranit jakýkoliv plak, který kartáčkem neodstraníte. Je také dobrou prevencí pro snížení zubního kamene. Ústní voda je tak nepostradatelným pomocníkem v celém procesu čištění zubů.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno