Chodíte maso nakupovat poměrně pravidelně a chcete, aby bylo co možná nejčerstvější a nejlepší, vaříte přeci pro sebe. Máte i vy svého oblíbeného řezníka? Máte v něj důvěru, je příjemný, sympatický, umí vám dobře poradit a máte pocit, že maso od něj je opravdu dobré a jedno z nejlepších. Je však spousta věcí, na kterých můžete buďto ušetřit, popřípadě zjistit, jak vybrat to nejlepší maso. A řezníci tyto věci znají, ale ne vždycky se o ně se zákazníky podělí. My jsme je vypátrali a zjistili, co a jak!
V supermarketu raději ne
Zvykli jste si kupovat maso v supermarketu, protože to berete při jednom? Nechce se vám chodit ještě speciálně do masny. A to je velká chyba! V supermarketech bývá maso o dost dražší. Raději si dejte tu práci a popojděte o pár metrů. Vybrat si maso můžete u řezníka jednoduše. A co víc, vyjde vás to o dost levněji.
Kontrolujte cenu za kilogram
Vidíte lákavou cenu a ihned kupujete několik kilogramů? Konečná cena vás pak může opravdu hodně překvapit. Někde se totiž může velmi fikaně objevovat cena jen za půl kilogramu. Tím pádem se nalákají potenciální zákazníci.
Proč hamburgery v restauraci chutnají lépe?
Pravděpodobně používají hovězí maso, které je mnohem tučnější. Ano, mleté hovězí maso bývá netučné a to je dobře. Ovšem pokud děláte hamburger, není to nejlepší volba. Pro hamburgery se obvykle používá masová směs, ve které najdete také tuk, který dodává masu chuť.
Kontrola etikety
Pokud to jen maso dovoluje, kontrolujte vždy etikety, co v masu najdete. Někde se může bohužel objevovat něco, co tam být nemá. A to svědčí o tom, že maso je nekvalitní.
Pozor na spálení mrazem
Jestliže maso ihned po koupi vložíte do mrazíku v obalu, ve kterém jste jej koupili, pak se může objevit spálení mrazem. Namísto toho maso vybalte, dejte jej do sáčku nebo hliníkové fólie a vložte zpět do mrazáku.
Jak zjistit, že je vaše maso čerstvé?
Prvním bodem je jistě kontrolovat datum balení. Od toho se odvíjí spousta věcí. Ideální je, aby balení proběhlo daný den, popřípadě den předtím. Některé společnosti do obalů přidávají oxid uhelnatý, aby nedošlo ke zbarvení masa. Maso není dobré konzumovat po vypršení data spotřeby.
Vážení, co vím z vyprávění dnes již nežijících lidí, děda, strýc atd. bývala často v menších městech řeznictví s malou jatkou a většinou i s hospodou. U takového řezníka jste měli vždy jistotu čerstvého masa i uzenin. Takový řezník zabíjel pravidelně vždy určitý den v týdnu. Své produkty měl samozřejmně i na jídelním lístku restaurace. Toto nám dnes chybí. Naši sousedé tuto možnost mají stále. V německu je běžné že v menších městech jsou někdy i tři malá jatka a vždy poznáte kdy řezník dělá uzeniny. Krajem se line voňavý kouř z udírny. V restauraci řezníka není oběd drahý a navíctakové porce jinde nenajdete. Několikrát jsem byl na obědě u jednoho řezníka v malém Bavorském městečku kde žije mnoho bývalých obyvatel sudet.Bylo to ještě v době platnosti DM.S kolegou jsme si dali oběd. Já dobrou polívku plnou masa a druhý chod kesselfleisch- ovarové maso , ktomu sauerkraut und kartoffel. Porce masa měla váhu dle US steaků, tedy 40deka. K zapití pivo. Kolega si dal tutéž polívku, ale jako druhý chod si dal hovězí roláduund kartoffelpüréé a pivo. Každý jsme za oběd zaplatili pouhých 10DM. To jsme měli hodinový plat
A to právě není pravda. Pocházím z malého městečka na venkově, kde byl i jeden řezník. Byl to největší zloděj a šizuňk, kterého si ani nemůžete představit, když jste ho nezažili. Okrádal zejména děti, když si k němu šli pro svačinu, salám „dovážil“ kouskem tlačenky atd. Naše matky chodily ráno v pět hodin stát frontu na maso, pak nastala osmá hodina a vyšel Láďa, že se cítí unavený a že dnes bude prodávat až odpoledne. Stížnosti nepomáhaly, vždy přišla odpověď, že není žádný jiný řezník, který by do tam malého městečka šel.
Pak v místní samoobsluze začali prodávat balíčkové maso a lidé si zvykli nakupovat balíčkové. Láďa se v pohodě dožil důchodu a jak to tak bývá „svině zůstává nepotrestána“.
Takže tyto články o výhodnosti nakoupení masa u řezníka, ty mě nedojímají. Spíše bych je označil visačkou „Reklama“ a vybíral za ně poplatek.
Jo, to ale bylo řeznictví za vlády rudého dobytka.
Tak hloupý a diletantský článek jsem dlouho nečetl !
proč jste zlý pane?vždyť je to pravda.
Ano, je pravda, že článek je hloupý, a především diletantský.
Ten článek je paskvil. Čerstvé maso = tvrdá flaksa. V Evropě získalo po 1. světové věhlas argentinské hovězí. Nebylo to náhodou tím, že se přepravovalo 3 týdny do Evropy? Nebyly mražáky. Nebo máte dojem, že koroptev, zajíc, které visí na vánoce na balkénech má jiné maso něž vepřové, hovězí? Maso z Marsu?
…který dement napsal tento článek…? ochutnal bych maso z něho… absolutně nic nepochopil a doufám, že dostane v příštím životě šanci narodit se jako kravička nebo prasátko… a pan Petr by si měl taky nechat prostřelit hlavu jateční pistolí…
Článek od debila pro debilní lidi. Škoda času, který jsem věnoval čtením.
U.
U
Maso do hliníkové folie??? No to snad ne…