Jak čistit těžko dostupná místa? Co takhle vnitřní kapsy kabelky nebo chlupy od psa

Úklid domácnosti je běžnou a pravidelnou činností, kterou podnikáte poměrně často. Jak uklidit těžko dostupná místa? Úklid je takové nutné zlo, které musíte pravidelně provádět, aby vaše domácnost byla krásně čistá a vám se tam dobře bydlelo. Vytírání, utírání prachu, umývání nádobí a podobně, to jsou činnosti, které provádíte poměrně hravě. Problém nastává ve chvíli, kdy se snažíte uklidit těžko dostupná místa. Co dělat v takovém případě? Přinášíme pár tipů, jak uklidit i těžko dostupná místa.

Vnitřní část kabelky

Vezměte lepicí váleček, vložte jej na dno prázdné kabelky a pohybujte jím. Jelikož je váleček lepivý, všechny drobky a nečistoty se nalepí právě na něj. Je to jednoduché a rychlé!

Žaluzie a rolety

Smíchejte stejný díl octa a vody a ponořte do směsi ponožku. Navlékněte tuto ponožku na ruku a použijte k čištění žaluzií. Je to jednodušší, než namáčet pokaždé hadřík. Vloženou rukou v ponožce vám to půjde snadněji.

Televizní obrazovky

Vezměte filtr od kávy a odstraňte prach z monitorů počítačů, z obrazovek televizorů a podobně. Kávový filtr používejte namísto hadříku, k tomu přidejte obvyklý čisticí prostředek.

Chlupy od zvířat

S pomocí okenní stěrky, kterou můžete pořídit v jakémkoliv obchodě, odstraníte z koberce všechny chlupy od domácích zvířat. Jednoduše jí přejeďte přes koberec. Pogumovaná část pomůže odstranit zvířecí chlupy. S pomocí gumové rukavice můžete odstranit také chlupy z gauče.

Mlýnek na kávu či koření

Používáte-li mlýnek na kávu či koření, pak jej potřebujete také pravidelně čistit. Vezměte hrst Cheerios, dejte jej do mlýnku a melte asi 30 sekund. Odstraníte tak všechny zápachy a podobně. Pak už stačí mlýnek jen běžně vyčistit.

Stropní ventilátory

Chcete-li čistit jednotlivé části stropního ventilátoru? Pak dávejte pozor na to, aby prach nebyl všude okolo. Vezměte povlak na polštář a jakoby „oblečte“ každou jednu část a prach setřete. Nebude padat do vašeho okolí, ale skončí všechen v povlaku.

Toustovač

Toustovač můžete očistit s pomocí kartáčku na zuby. Odpojte od veškeré elektriky a s pomocí čisté vody a právě kartáčku odstraňte drobky a další nečistoty. Následně nechejte pořádně vyschnout, než začnete opět používat.

Zápach z matrace

Ze všeho nejdřív pořádně vysajte matraci. Následně stačí už jen jedlá soda, kterou posypete po celé matraci. Nechejte několik hodin, ideálně po celý den působit a následně vysajte pořádně vysavačem. Chcete-li, aby vaše matrace voněla, je dobré k jedlé sodě přidat pár kapek esenciálního oleje. Bude se vám skvěle spát!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno