Priessnitzův obklad – recept, který může vyléčit bolavé koleno i horečky

Cítíte, že se o vás pokouší nějaké to nachlazení, které se následně převrhne v něco horšího, například angíny? Chce to nějakou léčbu! Nemusí to však být jen nemoc, může vás bolet koleno, objevuje se zánět šlach, cítíte problémy s kotníkem a mnoho dalšího. Můžete vyzkoušet osvědčený lidový recept, který se využívá k léčbě nejrůznějších bolestí. Priessnitzův obklad může hodně pomoci!

K čemu všemu je tento obklad dobrý?

Priessnitzovy obklady má na svědomí Vinzent Priessnitz, který se považuje za zakladatele této metody. Jde v podstatě o léčbu vodou, která je rozšířená a oblíbená v celé Evropě. Tyto zábaly jsou dokonce tak uznávané, že jej doporučují v mnoha ohledech praktičtí lékaři. Může pomoci při řadě onemocnění. Kde všude pomáhá?

Je skvělý při léčby nachlazení, chřipky

Studený obklad se nejčastěji přikládá na místo postižení. Skvělým pomocníkem je například během nachlazení, při chřipce nebo také při léčbě angíny. V takovém okamžiku se přikládá Priessnitzův obklad na krk, což zrychluje hojivý proces v lidském těle. Přiložte na hrudník, když se objevuje suchý dráždivý kašel.

Léčba horečky nebo laryngitidy

Tento skvělý obklad je dobrý například také při léčbě nepříjemné a vysoké horečky (nad 38 stupňů Celsia). Objevuje se u vás nepříjemná laryngitida? I zde vám může pomoci Priessnitzův obklad.

Klouby, kolena

Kromě hrudníku a krku můžete Priessnitzův obklad využívat také při léčbě bolesti kolene, bolesti kotníku. Může mírnit záněty, bolesti, pomáhá uvolnit hypertonus svalstva. Je velmi dobrým pomocníkem také při zánětu šlach nebo při léčbě úponů svalů.

Urychluje hojení modřin

Tento obklad zlepšuje cirkulaci, takže urychluje léčbu modřin a dalších podkožních hematomů. Je skvělý pro otoky, uvolňuje svalové napětí nebo také pohmoždění svalů.

Priessnitzův obklad na noc? Jen to ne!

Spousta lidí si nechává tento obklad přes noc, má pocit, že se jeho účinky se znásobí. To je ovšem velká chyba! Zábaly není dobré přikládat také na infikovaná místa, na rány, které se velmi špatně hojí. Rovněž nepoužívejte tento typ léčby na ekzémy a další kožní nemoci. Pokud chcete obklad používat u dětí, je lepší se poradit s lékařem.

Priessnitzův obklad a těhotenství

V těhotenství je právě tato metoda jednou z velmi oblíbených, protože některé ženy se v těhotenství rády vyhýbají klasickým lékům. Je ideální při léčbě nachlazení, bolesti v krku, angíně, chřipce a podobně.

Jak připravit Priessnitzův obklad?

Na postižené místo přiložte látku, která je namočená ve studené vodě. Pořádně jí na pokožku přitiskněte, aby opravdu byla na celé délce pokožky. Na mokrou látku přidejte nepromokavou vrstvu. Ta chrání před prosáknutím a také pomáhá v následném zapaření. Ideální je igelit nebo například potravinová fólie. Dbejte na to, aby nepromokavá vrstva byla větší, než mokrá látka. Pečlivě přiložte na tělo.

Poslední vrstvou je suchá látka, ideálně šátek, šála nebo kus suché látky. Díky tomuto kroku dochází k zapaření. Nechejte působit třicet až šedesát minut. Chcete-li intenzivní terapii, pak aplikujte dvakrát denně.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno