Pozitivní energie: Jak ji do vašeho domova dostat?

Také se vám už někdy stalo, že jste přišli z práce domů a cítili jste se tak nějak…zvláštně? Bez pozitivní energie? Působilo na vás prostředí doma tak nějak stísněně? Možná to je výzdobu, možná tím, že potřebujete změnu. Máte-li pocit, že potřebujete do svého interiéru dostat víc pozitivní energie, pak můžete zkusit některé z níže uvedených tipů.

Solné lampy

Příznivci solných lamp a svítidel mohou jásat! Solné lampy pomáhají zlepšovat kvalitu ovzduší, mají dobrý vliv na alergie a produkují pozitivní ionty. Do interiéru vnesou jemné a tlumené světlo, které přináší příjemnou atmosféru. Jestli opravdu solné lampy pomáhají nebo ne, to se asi člověk nedozví. Nicméně, proč to nezkusit?

Esenciální oleje

Aroma lampy pomohou rozvonět interiér a velmi pozitivně působí na vaše smysly. Umí je uklidnit, když jsou rozbouřené, povzbudí unavené tělo. Stačí jen vsadit na ten správný esenciální olej. Například taková levandule má příjemný uklidňující účinek, umí tlumit stres a úzkost. Jasmín nebo máta zase nabudí energii. Dejte několik kapek do difuzéru a máte vystaráno.

Seďte na zemi

Jedna z technik říká, že klid a stabilita se do života dostává díky „uzemnění“. Je dobré mít místo, kde můžete sedět na podlaze. Mít například meditační polštář nebo několik přikrývek, které dáte na zem. Uvidíte svůj domov a interiér z nové perspektivy, můžete se lépe zklidnit, meditovat, odpočívat.

Nové pokojové rostliny

Rostliny pomáhají odstraňovat z ovzduší chemikálie, což je určitě pro pozitivní energii dobré. Rostliny ve vaší domácnosti pomáhají snižovat fyzický i duševní stres, zkrášlí interiér vaší domácnosti. Navíc, péče o rostliny vám opět pomůže zklidnit napětí a stres. Když si pořídíte své oblíbené rostliny, můžete přinést do interiéru mnoho pozitivní energie.

Doplňky

Máte pocit, že je váš byt neosobní? Vsaďte na vkusné a správné doplňky. Ideální jsou takové, ke kterým máte nějaký vztah. Mohou to být rámečky s fotografiemi rodiny, přátel, mohou to být oblíbená umělecká díla, oblíbené květiny zkrátka cokoliv, co máte rádi nebo co vám dělá radost.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno