První menstruace – oslavte jí se svou dcerou!

První menstruace je pro mladou dívku velmi důležitým mezníkem, z dívek se stávají ženy. Ač se svou dcerou vše probíráte, takže je na příchod první periody připravená, obvykle jí to může zaskočit. Najednou z těla teče krev, mohou se objevovat bolesti břicha, křeče. Zkuste z toho udělat pěknou událost a oslavit to s ní.

Mluvte, mluvte a slavte!

Dcera bude mít jistě spoustu otázek a obav, proto s ní vše trpělivě probírejte, odpovídejte na hromadu dotazů. Také s ní jděte vybrat vložky nebo tampony, poraďte jí, co si počít s bolestmi břicha. Vaše rady jistě ocení. První menstruace je v životě každé dívky důležitým mezníkem. A jak známo, důležité životní mezníky nemůžete jen tak přehlížet. Je třeba jej oslavit!

„Když jsem dostala první menstruaci, máma mě vzala do cukrárny, daly jsme si spolu dort a horkou čokoládu. Po cestě domů jsme šly okolo obchodu a já jsem si mohla vybrat, co jsem chtěla. Vybrala jsem si sponky do vlasů“ líčí Romana, která si na toto milé gesto vždy vzpomene a hodlá ho praktikovat i u své dcery, až bude ten správný čas. I vy můžete první periodu své dcery oslavit!

Oslava periody

První menstruace je něco, co by dívky měnící se v ženu měly oslavit. Může to být v kruhu rodinném, tedy jen vy a vaše dcera. Udělejte si společně hezké odpoledne, jděte do cukrárny, na oblíbený film, do divadla nebo kamkoliv, kde to máte rády. Můžete jít také nakupovat. Udělejte své dceři velmi pěkný den, na který bude ráda vzpomínat a který si zapamatuje. Drobný dárek vaši dceru také potěší.

Dárek, na který se nezapomíná

K první menstruaci dívky obvykle dostávají nějaké ty dárky, ať už menší nebo větší. Některé z nich dostaly k první periodě šperk. On takový náramek, prstýnek nebo řetízek má určitě něco do sebe. Dárek, který vydrží dlouho, na který se nezapomíná. Mnoho žen onen šperk má dodnes, dodnes jej nosí nebo ho má uložený ve šperkovnici.

Rituál menarche

Menarche se skládá z řeckého slova měsíc a začátek. Tímto slovem se nazývá první menstruace, první začátek menstruačního cyklu. Je to signál plodnosti, určitě hodný k oslavě. Jde o uctění dívky, která se stává ženou, může to mít vliv na další etapy života. Během této oslavy jsou ženy uctívány, podporovány, cítí se být milovány. První menstruaci můžete oslavit různě, například rituálem.

Oslava může být soukromého rázu, jen vy a vaše dcera nebo udělejte větší oslavu, rituál. Vyberte si krásné a vám příjemné prostředí, spoustu fotek, kde bude vaše dcera zachycena od miminka až po slečnu, připravte občerstvení. Mohou se provozovat také různé rituály na očistu těla, vodou nebo vykuřovadlem, například šalvěji. Existuje spousta rituálů, záleží jen na tom, které zvolíte.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno