Pauza s alkoholem, mnoho změn pro vaše tělo: Lepší imunita i spánek

Konec a začátek roku je vždycky tak trochu o bilancování. Co se v životě povedlo a co naopak nepovedlo. Dáváte si také nejrůznější předsevzetí. Víc se stýkat s rodinou, jíst zdravěji, najít si novou práci a podobně. Byly silvestrovské oslavy moc divoké a první den v novém roce trávíte v posteli? Přemýšlíte, že už tolik nebudete pít. A to může vyústit v další novoroční předsevzetí, alkoholovou pauzu. Co se stane, když nebudete pít alkohol?

Alkoholová pauza se vyplatí

Když si dáte na čas pauzu od alkoholu, nestane se nic špatného, říká Jamile Wakim-Fleming MD, specialista na Clevelandské klinice. Naopak, bude to pro vaše tělo prospěšné. Studie z roku 2016, která byla publikována v Health Psychology zjistila, že šest měsíců po skončení třiceti dnů bez alkoholu, se lidé cítili dobře, dokonce bylo zjištěno, že měsíc bez alkoholu snížil chuť a konzumaci alkoholických nápojů.

Pokud lidé vypijí jednu sklenici denně, není to nic tak hrozného, říkáte si. Ano, deset nebo i dvacet let může být vše v pořádku, cítíte se velmi dobře. Dodržujete-li tento zvyk dlouhodobě, třeba i čtyřicet nebo padesát let, pak se mohou objevovat problémy s játry. Konzumace alkoholu může mít pozitivní vliv na vaše srdce a další výhody. Je nutno pít s mírou. I z takového na první pohled neškodného pití alkoholu se může časem stát závislost.

Jeden měsíc bez alkoholu

Zdá se vám to nereálné? Jde to vydržet. A k tomu samozřejmě prospíváte svému tělu. Není žádným tajemstvím, že alkohol je nabitý kaloriemi. Sklenice vína může mít až 130 kalorií a sklenice piva až 330 kalorií. Studie z roku 2017 v časopise American Hournal of Preventive Medicine ukázala, že lidé, kteří se vzdali alkoholu na jeden měsíc, měli vyšší pravděpodobnost hubnutí.

Vyzkoušejte měsíc bez alkoholu. Celé své tělo očistíte, pomůžete svému imunitnímu systému a tělo tak bude lépe bojovat s nemocemi. Co všechno může měsíční pauza od alkoholu způsobit vašemu tělu? Podívejte se na to!

Lepší spánek

Máte problémy se spánkem? Usnete, ale pak se probudíte? Studie z roku 2013 v časopise Alcoholism: Clinical and Experimental Research alkohol narušuje nejzdravější fázi spánku, která se pozdě v noci objevuje.

Náchylnost k nemocem

Alkohol může potlačovat váš imunitní systém, který pak nebude pracovat tak, jak by měl. Jedna divoká noc s alkoholem může narušit schopnost vašeho těla produkovat cytosiny nebo chemikálie. Měsíc bez alkoholu a váš imunitní systém bude opět tak, kde byl.

Pokožka bude vypadat mladší

Alkohol může působit jako diuretikum, což může způsobit ztrátu tekutin a vést k dehydrataci. Může to poškozovat vaší pokožku. Když lidé přestanou pít, získávají kalorie z potravin, to má za následek větší příjem vitamínů, což může způsobit, že vaše pokožka bude vypadat zdravěji a lépe.

Menší konzumace alkoholu

Po měsíční pauze budete pít alkohol méně. Vlivem studie z roku 2016 Dry January se ukázalo, že lidé se po měsíční pauze cítili lépe a vypili méně alkoholu, než předtím. Dokonce se i lépe cítili, když odmítali alkohol. Nepřestali jej pít úplně, jen snížili jeho spotřebu a konzumaci.

Komentář

  1. Četl jsem kdysi knihu od Genadije Malachova , „Hladovění“ . On v ní tvrdí , že když člověk dokáže hladovět několik týdnů , zbaví se i nejtěžších závislostí , jako je třeba závislost na tvrdých drogách.

    V té knize , vede čtenáře krok za krokem . Začíná se jednodenními půsty , takže nikdo nemusí mít strach z nějaké velké nezvládnutelné krize …

    Když zvládnete několika denní půst , při němž musíte odolávat „našeptávání“ z nitra , které vám do mysli vkládá představy jídla a různé chutě , pak odoláte i alkoholu !

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno