Levné a jednoduché triky pro čistou domácnost: Vše potřebné najdete už doma!

Čistá domácnost znamená, že se o ni budete muset starat. Pravidelně vytírat, utírat prach, umývat nádobí a další domácí práce, bez toho se čistá domácnost neobejde. Mnohdy kupujete nejrůznější přípravky a produkty, které by vám, alespoň podle reklam, měli pomoci k dokonale se lesknoucí domácnosti. Nemusíte kupovat tyto produkty, které obsahují chemii a jsou často velmi drahé. I ve své domácnosti najdete přísady, které mohou v úklidu pomoci.

Navštivte svou spíž

Snad každý má doma citrony, jedlou sodu, ocet sůl a další přísady, které jsou ideální pro úklid domácnosti. Stačí jen navštívit svou kuchyň a spíž. Jednotlivé přísady můžete smíchat nebo použít jednotně. Mají podobný nebo dokonce stejný účinek jako klasické produkty. Jen vás nestojí tolik peněz.

Vyzkoušet můžete také ostatní produkty, které máte doma. Věděli jste například, že odlakovač na nehty může nejen odstranit lak, ale také může pomoci v domácnosti. Ústní voda vám pomůže ke krásně zářivému úsměvu, ale skvěle pomůže při úklidu domácnosti, zejména pak obrazovek nebo monitorů. Jak si úklid domácnosti zjednodušit a zefektivnit?

Prostředek na nádobí

Jedlá soda v domácnosti pomáhá při spoustě různých věcí. Nevyužijete jí jen při pečení, ale například také při mytí nádobí. Umí odstranit i velké nečistoty a vaše nádobí bude krásně čisté a lesklé zároveň. Pokud směs příliš ztuhne, stačí jí rozředit vodou.

Co budete potřebovat:

  • 1,5 hrnku horké vody
  • ½ hrnku tekutého olivového mýdla (nastrouhejte 50g olivového mýdla a rozpusťte ve vodě)
  • 1 polévková lžíce octa
  • 1 čajová lžička jedlé sody
  • Pár kapek esenciálního oleje

Všechny ingredience smíchejte, zalijte horkou vodou a počkejte, až se rozpustí a krásně spojí. Nechejte vychladnout, přelijte do nádoby, kterou využíváte při mytí nádobí a máte hotovo.

Čištění kožených předmětů

Kožená sedačka nevypadá tak, jak by měla? Chcete jí oživit a dodat potřebný lesk? Stačí vám k tomu octová voda. Do ní namočte hadřík a koženou sedačku či jakýkoliv jiný předmět a vyčistěte. Poté vezměte lněný olej, potřete a nechejte jej pořádně vsáknout. Pak už jen stačí suchý hadřík a pořádně vyleštit.

Vyčistěte mikrovlnnou troubu

Na mikrovlnku při úklidu často zapomínáte. Ulpívá na ní mastnota, kterou hravě odstraníte s pomocí citronu a vody. Jak na to? Vymačkejte z citronu šťávu a tu smíchejte s vodou. Dejte do mikrovlnky a spusťte. Poté už stačí jen hadříkem nebo kuchyňskými utěrkami setřít mastnotu a máte mikrovlnnou troubu krásně čistou.

Odstranění zápachu z odpadu

Line se z vašeho odpadu nepříjemný zápach a vy nevíte, jak se ho zbavit? Je to velmi jednoduché a nezabere to víc, než patnáct minut vašeho času. Do odpadu nasypte prášek do pečiva a zalijte octem. Nechejte patnáct minut působit a poté propláchněte vodou.

Ústní voda pro čištění obrazovek

Čističe skla využijete skvěle na obrazovky, monitory počítače a podobně. Když nemáte žádný po ruce, postačí vám ústní voda, vlhký, měkký a suchý hadr. Pečlivě vyčistěte, suchým hadříkem přeleštěte a máte hotovo. S ústní vodou čistěte pouze skleněné obrazovky, nikoli displeje z tekutých krystalů, ty mohou být nenávratně poškozeny.

Odlakovač na nehty vyčistí klávesnici

Počítačová klávesnice může být zdrojem nejrůznějších bakterií a mikrobů. Ty mohou způsobit řadu nemocí, proto klávesnici vyčistěte. Pomůže vám odlakovač na nehty a starý zubní kartáček. Ten navlhčete v odlakovači a pusťte se do čištění jednotlivých tlačítek. Odlakovač na nehty může velmi dobře pomoci odstranit také inkoustové skvrny.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno