V Evropě žije až 30% lidí, které sužuje alergie, v České republice je to údajně každý čtvrtý člověk, který trpí alergií. Alergie se tak dostala do takřka běžného života. Řekneme-li, že jsme na něco alergičtí, neznamená to, jak se v hovoru běžně užívá, že vám nadmíru vadí ponožky v koutě, neuklizený pokojíček, nebo upatlané sklenice na stole. U alergie se objevuje spousta alergických příznaků, kdy se vám tělo snaží naznačit, že je něco špatně.
Nejčastější alergické příznaky:
- Pálení očí
- Slzení očí
- Neustálý kašel
- Svědění pokožky
- Dušnost
- Svědivé pupínky na těle
- Tíha na hrudníku
- Neustálá rýma
Vliv na alergii
Polštáře máme doma každý. Běžný předmět v domácnosti, ale může způsobit spoustu neplechy, zejména co se alergie týče. Série kýchání, ucpaného nosu, svědění hrdla a podobně. Je vám to povědomé? Mnozí lidé, kteří trpí alergií, trpí těmito problémy odpoledne, kdy si jdou odpočinout nebo v noci, kdy si jdou lehnout. Může v tom být nějaká souvislost?
Problémy s kašlem a kýcháním zná asi každý. A váš polštář může být jedním z viníků, který tento problém může zhoršovat. Polštáře často obsahují prachové roztoče, mohou být často viníkem zhoršující se alergie, astmatem nebo také ekzémy. Roztoči jsou mikroskopické organismy, které se nachází v prachu. Alergie na prachové roztoče a pyly jsou dnes velmi časté. Obvykle je nutno zamyslet se nad postelí, ve které spíte. Zejména pak nad polštářem, dekou a matrací.
Co dělat?
V situaci, kdy vám něco působí problém, to jednoduše vezmete a vyhodíte. Můžete to však udělat u polštáře? Na čem budete poté v noci spát? Nebojte se, polštáře vyhazovat určitě nemusíte. Můžete si dnes pořídit takzvané antialergické, které jsou speciálně ošetřeny proti roztočům. Nejvíc roztočů se udržuje v polštářích plněných peřím. Tento polštář je proto lepší vyměnit za polyesterovou vlákninu. Jestliže takový polštář máte, pak je dobré se o něj pravidelně starat.
Roztočům se daří v teplém a vlhkém prostředí, takže zaměřit se na vlhkost v domácnosti je velmi přínosné. Kromě toho můžete používat ochranný chránič na polštáře. Doporučuje se také týden co týden namočit polštář do horké vody, čímž se roztoči zabijí. Čistička vzduchu pomáhá zachytit a odfiltrovat alergeny, které najdete ve vzduchu. V době alergie se doporučuje také mytí vlasů před spaním, protože pyl se může udržovat také na vašich vlasech. Pozor však, jděte spát jen se suchými vlasy, ty mokré můžou na polštáři tvořit plíseň.
Může polštář zhoršovat alergii?
——————————————
Může. Můžete spát bez polštáře? Můžete, ale kdo z nás to dělá? Nikdo.
Opět článek o ničem, jen je v něm zakomponovaná skrytá reklama.