Geniální domácí rady, které vás zbaví komárů

S komářím štípnutím se dnes setkal takřka každý a dokonce ne jen jednou, tento otravný hmyz je opravdu všude, kde jste! Nemůžete si ani pořádně otevřít okno a rozsvítit, protože se k vám hned nažene hejno komárů, v altánku, během letních grilovaček a večerů u vína se neustále ošíváte, protože okolo vás bzučí tento hmyz, který se snaží nasytit na vaší krvi. A co teprve v noci, kdy už pomalu usínáte a najednou se ozve onen nepříjemný bzukot u vašeho ucha. Jak komáry odstranit z domácnosti?

Síť proti hmyzu

Pokud nemáte ve všech oknech a často také ve dveřích sítě proti hmyzu, pak řešíte, jak otravné komáry ze svého zázemí dostat pryč. Mají speciální schopnost, vždycky se objeví ve chvíli, kdy to nečekáte a pak, když se je chystáte polapit a nemilosrdně je zavraždit, se jako mávnutím kouzelného proutku schovají a vy chodíte po místnosti s plácačkou v ruce a čekáte, kdy se budete moci na něj vrhnout. Existují triky, kterými můžete komáry ze své domácnosti vypudit. Jaké to jsou?

Investice do ventilátoru

Ventilátor v létě je skvělý pomocník při ochlazení. Není nic lepšího než jej zapnout. Za chvíli bude v místnosti příjemně. Věděli jste také, že právě ventilátory mohou pomoci předcházet výskytu komárů? Stropní ventilátory, podobně jako klasické stojací mohou pomoci odrazit komáry a to jednoduše tím, že vlivem vzduchu, který se z nich line, se komárům mnohem hůř létá a automaticky se snaží vylétnout z místnosti pryč.

Pozor na vodu

Hydratace je samozřejmě velmi důležitá, obzvláště v letních měsících. Nicméně to, že pijete víc nebo méně vody vám moc nepomůže. Spíš máme na mysli stojatou vodu. Obvykle jde o konvice, kanály, kbelíky, lavory nebo skleněné lahve, kde uschováváte tuto vodu. Jde o prostředí, kde se komárům velmi daří, kladou zde vajíčka. Učiňte svou domácnost „bezkomárovou“ a tyto stojaté vody zlikvidujte.

Co rybníčky? Dejte tam mlýn

Jestliže je stojatá voda problém, co pak takový rybník nebo jezírko, které máte za své zahradě? Ano, myslíte správně, jde o další místo, kde mohou komáři naklást své vejce a tím pádem se jich na vaší zahradě bude pohybovat mnohem víc. Naštěstí však existuje něco, co vám umožní s nimi zatočit. Komáři nekladou vejce do pohyblivé vody, takže stačí umístit jen malý vodní mlýn nebo fontánku a je po starostech.

Miska domácích mazlíčků

Dalším zdrojem pro výskyt komárů je miska domácích mazlíčků a to zejména ta, kde má pejsek vodu. Právě ta může přitahovat komáry. Nemusíte mít však strach, když začnete pravidelně vodu svému pejskovi měnit, pak nebude vůbec žádný problém!

Domácí repelent

Vyzkoušet můžete také domácí repelent. Jak si jej připravit?

Co budete potřebovat:

  • Sáček rozmarýnu
  • Litr horké vody
  • 1 polévková lžíce vinného octa

Jak postupovat:

Sáček rozmarýnu přelijte horkou vodou a nechejte louhovat až do úplného vychladnutí. Následně přidejte polévkovou lžíci vinného octa. Celou směs přelijte do rozstřikovače a aplikujte na tělo nebo oblečení. Zbytek repelentu můžete dát do lednice, kde vám vydrží.

Francovkový nálev

Co budete potřebovat:

  • 1 dcl Francovky
  • 1 čajová lžička hřebíčku

Jak postupovat:

Do decilitru Francovky dejte hřebíček, celé přelijte do skleněné láhve a nechejte týden louhovat. Následně začněte používat jako repelent.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno