Co se říká o zelené kávě? Pomáhá při hubnutí a posiluje srdce

co je to zelená káva

Pití kávy je pro mnohé rituál, dát si odpoledne kávu a užít si relax. Až 58% lidí si bez ranní kávy neumí představit den. Pití kávy může mít pro lidské tělo pozitivní účinky, ráno zrychlí váš metabolismus a spousta lidí se bez kávy neobejde, protože je podle jejich slov „nakopne k výkonu“. Slyšeli jste už o zelené kávě? V poslední době se tato káva stala hitem. Lidé jí ve velkém kupují, pijí a hubnou. Alespoň tak to prezentují některé „zaručené“ články o zázračných účincích zelené kávy. Jaká je skutečnost? Jde o podvod nebo je zelená káva zázračným hubnoucím prostředkem?

Co je to zelená káva?

Nejde o žádný speciální druh nebo zvláštní úpravu kávy. Je to úplně normální zrno kávy, které je dokonce typu arabica. Proč je tedy zelené a ne klasicky hnědé, jak jsme všichni zvyklí? Tato zrna neprošla pražením, přesněji je nezasáhla vysoká teplota. Takže v sobě mají spoustu prospěšných složek a antioxidantů na rozdíl od hnědé kávy. Právě tímto pražením se zrna ochuzují o všechny zdraví prospěšné složky.

Zelenou kávu můžete pořídit jako potravinový doplněk v tabletách, jako čajovou formu. Když však milujete pití kávy, můžete zaměnit klasická hnědá zrnka za ta zelená. Ona taková zelená káva není ničím speciální, chutná podobně, má dokonce klasickou hnědou barvu (nebojte se, zelená určitě není) a pití je pro mnohé jen o zvyku. Budete-li zelenou kávu pít pravidelně, může to být přínosné pro vaše tělo a zdraví. Dokonce může ovlivnit také hubnutí.

Co v zelené kávě najdete?

Zelená káva je bohatá na antioxidanty. V jednotlivých kávových zrnech najdete například kyselinu chlorogenovou, která je zde bohatě zastoupena. Ta působí na lidské tělo velmi dobře, má antibakteriální a antioxidační účinky. Také obsahuje, podobně jako klasická černá káva, kofein. Kyselina chlorogenová napomáhá snížení vstřebávání glukózy z potravin. Antioxidanty pomáhají zbavovat tělo toxických látek, proto je velmi dobré pít zelenou kávu po ránu, ještě před snídaní. Obsahuje dále také kyselinu kávovou, která pomáhá vstřebávání cukrů ze škrobu. Obsahuje také sacharidy, bílkoviny, fenoly, draslík, vápník, fosfor, vitamín B, sodík, fluor, vitamín K.

Zelená káva a hubnutí

co je to zelená káva
Zelená káva obsahuje kofein dokonce ve větší míře, než klasická černá káva.

To je kapitolou samo o sobě. V poslední době se z ní stal boom, který údajně pomáhá v hubnutí. Jak to tedy je? Zelená káva obsahuje látky, které pomáhají člověku lépe spalovat. Obsahuje kofein a to dokonce ve větší míře, než klasická černá káva. Možná i dík kyselině chlorogenové a kávové pomáhá snižovat kalorický přísun, čímž se snižuje hladina nezdravého tuku v těle. Zrychluje metabolismus a hubnutí vám tedy půjde jako po másle. Právě zelená káva je účinným podpůrným produktem, který můžete využít.

Ovšem pozor, je pouze podpůrný produkt, neznamená to, že když budete popíjet zelenou kávu pravidelně, máte vystaráno. To zdaleka není tak. K pití zelené kávy musíte myslet na svůj jídelníček a pohyb. Neznamená to, že když budete pít zelenou kávu, automaticky si můžete dát na talíř, co chcete, můžete si přidávat nebo necvičit a sedět doma. K pití zelené kávy myslete na střídmý jídelníček, pět pravidelných porcí jídla, dostatek pohybu a pitný režim.

S pomocí zelené kávy se tuky a cukry spalují v těle rychleji, neukládají se tak v lidském těle. Navíc tělo dostává víc energie, je zbaveno toxických látek, nastartuje celý váš organismus. Vyzkoušejte pít každé ráno namísto klasické kávy zelenou kávu. Pokud její chuť ani tak neumíte překousnout, pak můžete vyzkoušet různé doplňky stravy s výrazným podílem zelené kávy. Najdete je v lékárnách.

Pozitivní účinky zelené kávy

Ať už je to s hubnutím jakkoliv, zelená káva má spoustu pozitivních účinků na zdraví a lidské tělo. Je dokonce pro lidské tělo lepší, než klasická černá káva. Chutná trochu jako zelený čaj, ale nemusíte se bát, chuť kávy v ní pořád ucítíte. Co všechno vašemu zdraví a tělu může přinést?

 • Pomáhá detoxikovat organismus od toxinů a škodlivých látek čímž tělo pročistí
 • Podporuje činnost a zdraví srdce, protože obsahuje fenoly. Prospívá také krevnímu oběhu a rozšiřuje cévy
 • Chrání buňky v těle před volnými radikály
 • Napomáhá lehce zvyšovat nízký krevní tlak
 • Má přímý vliv na pravidelnou stolici, pomáhá tedy proti zácpě
 • Podporuje přirozeně obranyschopnost lidského těla, posiluje imunitní systém
 • Napomáhá mírnit vysoký cholesterol v těle
 • Působí také jako prevence před některými druhy rakoviny v těle
 • Je skvělou prevencí všech kardiovaskulárních onemocnění
 • V těle podporuje metabolismus cukrů a tuků
 • Podporuje v těle spalování kalorií
 • Působí jako pomocník v hubnutí
 • Napomáhá snižovat pocity hladu, což se promítne také do hubnutí a spalování tuků
 • Snižuje vysokou hladinu cukru v krvi
 • Díky konzumaci zelené kávy nebudete mít tolik chuť na sladké
 • Přirozeně zlepšuje vaší náladu
 • Při pravidelné a rozumné konzumaci umí ovládat a snižovat stres spolu s nervozitou

Jak si připravit zelenou kávu?

Základem je koupit si tu správnou a kvalitní zelenou kávu. Ideální je zajít si pro ni do čajovny, kde se zelená káva prodává. Tam vám poradí a doporučí tu nejlepší z nejlepších. Můžete si koupit zelenou kávu nenamletou, ale také rozpustnou. Koupili jste si celá zrna? Pak je dejte do vlažné vody, aby se zrna změkčila. Poté sáhněte po mlýnku a pořádně pomelte. Jak si takovou zelenou kávu připravit?

 • Na jeden šálek budete potřebovat přibližně sedm gramů zelené kávy (to jsou zhruba dvě čajové lžičky).
 • Nechejte vodu zavařit a následně jí zalijte jeden šálek. Nechejte louhovat asi pět minut.
 • Následně můžete kávu pít. Nedoporučuje se přidávat mléko nebo smetanky, protože to snižuje účinek kyseliny chlorogenové asi o jednu čtvrtinu.

Jak často pít zelenou kávu?

Jestliže se u vás neobjevuje nějaké kardiovaskulární onemocnění a jste tedy zdraví, pak se správným množstvím zelené kávy můžete tělu pomoci a podpořit tak své zdraví. V jakém množství tedy zelenou kávu pít? Ideální je jeden až tři šálky denně. Jak už bylo výše uvedeno je nutno pít zelenou kávu bez smetany a bez mléka. Rovněž je ideální pít zelenou kávu bez cukru. Nesmíte zapomenout na fakt, že zelená káva, podobně jako každá káva, dehydratuje. Nezapomínejte proto při konzumaci zelené kávy dodržovat správný pitný režim. Jedině tak zajistíte svému tělu dostatek hydratace!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno