Co pořídit na kolaudační party jako dárek?

Na kolaudační párty chceme přinést dárek, který se bude do nového bytu či domu skvěle hodit. Jenže, občas prostě nemáte nápad nebo inspiraci. A kupovat mixér, kořenky nebo třeba sadu talířů, to se vám nechce. Navíc, v mnoha domácnostech už tyto kousky jistě budou. Co tedy pořídit? Máme pro vás pár tipů a rad.

Klasické dárky

Znáte to, nic kloudného vás nenapadne, datum kolaudační party se neprodleně blíží. A tak tím pádem sáhnete po osvědčených klasikách. Jdete-li k milovníkům vína, vyberete láhev nebo dárkové balení kvalitních vín. Popřípadě také sklenice na víno. Ženy určitě ocení ozdobné misky, dekorace nebo například svíčky. Tím rozhodně nic nezkazíte. Tyhle nápady však postrádají kreativitu. Chtělo by to něco, co bude mít nápad.

Kreativní dárky

Není od věci vsadit na kreativitu. Pokud jste trošku zruční a rádi něco vyrábíte, není na co čekat.  Chopte se výroby. Můžete vyrobit například vzpomínkovou knihu. Pomáhali jste stavět baráček? Stěhovali jste s nimi? Určitě u toho vzniklo několik fotografií. A vy je nyní můžete zmapovat a dokonce přidat i pár vtipných historek. Je spousta věcí, která se při stavbě nebo stěhování nepovedla. Zaznamenejte to! Knihu můžete předat i prázdnou a nechat majitele nového příbytku si ji naplnit sami.

U fotek ještě chvíli zůstaneme, tentokrát to budou vaše vlastní fotografie. Zažili jste toho spolu spoustu? Vyrobte (méně zruční mohou koupit) rámečky na fotografie a vložte do nich ty, které jsou pro vás nezapomenutelné a které se pojí k nějakým příjemným vzpomínkám spolu. Takové dárky jsou tvořeny od srdce a potěší mnohdy víc, než nějaká koupená věc.

Stolní hry se hodí

Pokud jdete ke kamarádům, kteří jsou tak trochu hračičkové a vaše večírky se vždycky točí kolem stolní her, potom máte vyhráno. Ať už to jsou vědomostní hry z oblasti filmu, muziky, nebo klasické hry, kde se kreslí, předvádí nebo hádá. Jen musíte nenápadně zjistit, kterou hru doma ještě nemají. Ale pokud se domluvíte v obchodě, často vám ji rádi vymění.

Souprava na fondue

Podzimní a zimní večery si mnozí představí s dobrou knížkou, svíčkou a třeba i jídlem. Můžete jako dárek pořídit soupravu na sýrové fondue, kde bude stačit jen dobrý sýr a pečivo. Večer u těchto dobrot můžete strávit povídáním nebo sledováním filmu. Existuje i čokoládové fondue, do kterého se namáčí ovoce, sušenky nebo třeba bonbony. Fantazie se meze nekladou a jde o velmi nápaditý dárek.

Dárek, který si přejí

Víte, po čem majitelé nového příbytku touží, ale z finančních nebo jiných důvodů si to nemohli pořídit? Zkuste se domluvit s ostatními a složit se na tento dárek A vy nyní máte možnost jim to pořídit. Například nechejte zarámovat jejich rodinné fotografie, pořiďte oblíbený obraz, bambusovou mísu, domácí gril a podobně. Je spousta možností, a pokud si nejste jisti, opatrně sondujte a vyzvídejte!

Komentář

  1. A co takhle jako dárek sexuální stimulant. Střechu nad hlavou již mají, tak je na řadě potomek !

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno