Čistota půl zdraví, ale někdy už je to moc: 4 věci, které tolik neumývejte!

Uklízíte doma pečlivě, ale někdy si říkáte, jestli už to není moc? Existují věci, které si zaslouží méně pozornosti. Denně strávíte úklidem několik hodin a někdy to může být únavné a zbytečně stresující. Zaměříte-li se na úklid a přesněji na to, čemu věnujete tolik pozornosti, můžete svůj znovuzískaný čas investovat lépe, do věcí, které máte rádi.

Přílišné čištění

Občas věnujete zbytečně moc času čištění věcí, které to nepotřebují. Zamyslete se nad tím, zda i vy tyto věci „nepřeháníte“. Úklid je samozřejmě důležitý, ale i on by měl mít své určité mantinely. Přílišná a až sterilní čistota také není nic prospěšného.

Ruce

Zdá se to nepředstavitelné. Vždyť ruce si myjete pravidelně a je to důležité. Po použití toalety, před přípravou jídla, po manipulaci s odpadky, po příchodu z venku, po sahání na zvířata a podobně. Ovšem příliš časté mytí rukou může vést k větší náchylnosti na škodlivé bakterie. Děti musejí přijít do kontaktu s určitými bakteriemi, aby se jejich tělo umělo s nimi „poprat“ a odolávat jim. Navíc, neustálé a časté mytí rukou může pokožku vysušovat. Ta bude nadále suchá, popraskaná a může svědit.

Dřevěný nábytek

Nábytek ze dřeva je velmi citlivý, ve snaze jej udržovat čistý, používáte příliš mnoho vody. Ta může způsobovat skvrny nebo dokonce až deformaci nábytku. Na čištění dřeveného nábytku jen nejlepší hadřík z mikrovlákna, který odstraní všechen prach a nečistoty. Použít můžete také lak na nábytek bez vosku a silikonu.

Plavky

Dáváte plavky po každém použití do pračky? Pak vám jistě rychle blednou, ztrácí svůj tvar a nejsou tak pružné, jako předtím. Namísto toho je po použití opláchněte ve studené vodě. Jestliže jste se koupali ve slané vodě či používali opalovací krémy, pak vsaďte na studenou vodu a jemný čisticí prostředek.

Podlaha

Dřevěná podlaha, linoleum, korek, dlaždice nebo plovoucí podlaha – je jedno, z jakého materiálu je podlaha vyrobená, není nutno jí umývat příliš často a s velkým množstvím vody. Voda a saponáty se mohou dostat do rýh, prasklinek nebo spárů a to může následně vést k plísním a různým problémům. Namísto toho podlahu vždy zameťte a poté vlhkým mopem nebo hadříkem vyčistěte tak, jak je to potřeba. Ideální je jednou za čtrnáct dní.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno