Dárek pro muže, který vyrobíte sami: Vosk na mužský knír

Nápad na dárek pro muže k vánocům - vosk na knír

Pěstovat knír, to není jen tak. Vyžaduje to pravidelnou péči a to třeba s pomoci kvalitního vosku. Vyrobte tento super dárek pro muže sami doma! Je to poměrně jednoduché a díky tomu víte přesně, co ve vosku vlastně je. Každý muž, který si pěstuje knír, takzvaná řídítka, by měl mít svůj vosk. Díky němu budou vousy jemné, měkké, budete je mít pod kontrolou. Vosk se však hodí pro úpravu a péči o všechny druhy vousů.

Přírodní vosk na knír

Knír „řídítka“ je poznávacím znamením mnoha gentlemanů, teda alespoň tomu tak kdysi bylo. Dnes si muži pěstují různé vousy, bradku, plnovous nebo již zmíněný knír. Sáhněte po včelím vosku a kokosovém oleji, vše spojte dohromady a vytvoříte skvělý vosk, který bude pečovat o mužský knír. Pravidelnou péči si jistě zaslouží!

Co budete potřebovat:

  • 1 díl včelího vosku
  • 1 díl kokosového oleje
  • Menší plechové nádobky
  • Voskové štítky
  • Samolepicí papír

Jak postupovat:

Ze všeho nejdřív si připravte vodní lázeň, ve které roztavíte včelí vosk i kokosový olej. Do hrnce dejte vodu, dále vezměte nerezovou nebo skleněnou mísu. Jakmile začne voda vařit, přidejte do mísy jeden díl včelího vosku a k němu jeden díl kokosového oleje.

Nechejte pomaličku roztavit, občas směs promíchejte a to do doby, dokud nebudou obě složky úplně roztavené a spojené. Jakmile máte hotovo, přichází na řadu malé plechové nádobky, které budete ještě teplým voskem plnit. Díky malým plechovým nádobkám budete mít vosk neustále po ruce.

Přelijte do plechových nádobek ještě horký a nechejte v nich pomalu tuhnout a chladnout. Ideálně plechové nádobky nechejte tuhnout při pokojové teplotě. Je to zhruba patnáct až dvacet minut. Následně vyrobte štítky, které nalepíte na vrchní část plechové nádobky (tento krok můžete vynechat) a máte hotovo!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno