Zpožděná menstruace: Jak jí vyvolat s pomocí bylinek?

Opožděná menstruace je poměrně častým jevem, který nemusí nutně znamenat těhotenství nebo nějaký zdravotní problém. Opožděná menstruace může být způsobená nečekaným stresem, problémy v práci, vztahu a podobně. Tělo funguje jako dobře namazaný stroj, když je zdravé a nezatěžováno vnějšími vlivy, funguje všechno tak, jak má. Opožděná menstruace nemusí nutně znamenat nějaký závažný problém nebo počátek těhotenství.

Než půjdete k lékaři

Dříve, než poběžíte k lékaři s tím, že se vaše dny o dva až tři dny zpozdily, můžete vyzkoušet níže doporučené rady, které mohou pomoci vyvolat menstruaci. Určitě znáte různé babské rady jako vana plná horké vody, sklenička vína, intenzivní cvičení a podobně. Když ani jedna věc nepomůže, můžete zkusit ještě bylinky. Přírodní metody jsou vždy k tělu šetrnější a pečující. Než se vydáte k lékaři, vyzkoušejte některou z níže přiložených rad.

Zkuste Pupalku dvouletou

Z této rostliny se vyrábí známý pupalkový olej, který kromě podpory imunity, hojení ran, léčby cévních poruch pomáhá vyvolat menstruaci. Dokonce je známo, že zabírá na PMS a mírní menstruační křeče a bolesti. Můžete si v lékárně nebo prodejně zdravé výživy koupit olej nebo dražé. Dopředu upozorňujeme na hořkou chuť, nicméně výsledky stojí za to!

Heřmánkový čaj

Heřmánek je pro lidské tělo velmi dobrý, pomáhá celkově tělo zklidnit. Může dokonce pomoci vyvolat menstruaci, mírní také bolesti, které při menstruaci můžete pociťovat. Popíjejte heřmánkový čaj během celého dne.

Třezalka nebo šalvěj

Obě bylinky se řadí do léčivek a mají pozitivní vliv na vývoj pohlavních orgánů. U dospívajících dívek mají také vliv na sjednocení menstruačního cyklu. Je nutno, jako se vším, postupovat s bylinkami opatrně. Mohou mít vedlejší účinky nebo snižovat účinnost některých léků. Šalvěji by se měli vyhýbat epileptici, kojící ženy nebo těhotné ženy. Z třezalky nebo šalvěje můžete vyzkoušet čaj nebo odvar.

Kontryhel

Už ve středověku se vědělo, že kontryhel pomáhá při periodě. Při menstruačních obtížích, nepravidelnosti nebo také při menopauze si můžete dát odvar z kontryhelu nebo kontryhel zakoupit v již namíchané čajové směsi.

Výrobky ze sóji

Další babský recept na vyvolání menstruace je sója a výrobky z ní. Některým ženám pomáhá konzumovat sójový jogurt nebo také další sójové výrobky. Sójové boby obsahují rostlinný estrogen, který pomáhá ženskému tělu, což může u některých žen vyvolat menstruaci.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno