Jak na zmačkané oblečení? Kostky ledu a sušička

Koš, ze kterého překypuje čisté prádlo, vám naznačuje jediné. Je čas žehlení. Čas činnosti, kterou ne všichni úplně milují. Stát u žehlicího prkna, brát do ruky jeden kousek po druhém a odevzdaně žehlit každý záhyb. Opravdovou lahůdkou jsou košile. U nich musíte žehlit zvlášť rukávy, límeček. A co teprve takové kousky oblečení, které se ihned po obléknutí zmačkají. To můžete brát žehličku do ruky zas a zas a celý proces se opakuje.

Vyhnout se žehlení za každou cenu

I když žehlení nenávidí spousta lidí, považuje je za otravné, u žehlicího prkna trávíme až tři hodiny týdně. A to je opravdu dlouhá doba, nemyslíte? Žehlení odkládáte, jak to jen jde, až po vyprání několika praček, s patřičně otráveným výrazem, rozložíte žehlicí prkno. Když už musíte trávit touto činností část odpoledne nebo večer, dopřejete si k tomu sklenici vína a pustíte si v televizi film.

I tak se snažíte hledat způsoby a metody, jak se obecně žehlení vyhnout a minimalizovat čas strávený u žehlicího prkna. Může to být při samotném věšení prádla, kdy jej pověsíte tak, že se vůbec neskrčí, popřípadě prádlo pověsíte ještě vlhké na věšák, aby se krásně vyrovnalo. Nefungují tyto triky? Pak odložte žehlicí prkno do komory, žehličku nechejte odpočívat v šuplíku a hoďte si nohy nahoru.

Co může pomoci? Zmuchlané oblečení pokropte vodou a to zejména na těch nejvíc pokrčených místech. Pokropte jen zlehka, aby nebylo příliš mokré. Pověste na ramínko a zapněte na ten nejnižší stupeň vysoušeč vlasů a sušte. Dokud je oblečení ještě teplé, uhlaďte rukou a máte hotovo. Máte doma sušičku? Tak to pro vás máme tip, který funguje!

Sušička a kostky ledu?

V sušičce se prádlo rychle usuší a celkově to zkrátí celý proces o desítky minut. Domácnosti, ve kterých jede pračka na plné obrátky, sušičku ocení. Po vyprání do ní dáte mokré prádlo, zapnete program a po chvíli vytáhnete suché a jemné. Nicméně i když jsou dnes sušičky vyvíjeny tak, aby prádlo bylo co možná nejméně pomačkáno, stále se musí žehlit. A samotná sušička vás nezbaví otravného stání u žehlicího prkna. Stačí však jeden jediný trik a vše bude jinak!

Sušička a kostky ledu. Možná to zní neuvěřitelně a velmi zvláštně, ale je to tak. Tyto dvě věci postačí, aby se vaše oblečení už nekrčilo a po vyprání a usušení šlo rovnou, krásně hladké a složené, do skříně. Dejte oblečení do sušičky, přidejte kostky ledu a zapněte. Led se v sušičce odpařuje a díky tomu vznikne pára, která působí na suchá místa. Následně pověste tričko na ramínko a nechejte chvíli tak. Po zmuchlání ani památky!

Jak tento trik vyzkoušet?

Tento trik funguje opravdu dobře. Stačí vám jen pár kostek ledu, oblečení a sušička. Obecně se nedoporučuje používat tuto metodu na džíny a další oblečení, které je vyrobeno z těžších látek. Doporučujeme spíše lehké košile, trička, halenky, kalhotky nebo kalhoty z jemného a vzdušného materiálu. Pozor také na to, abyste sušičku úplně nenaplnili, protože tak se k oblečení pára, která vznikne, nedostane pořádně ke všem kouskům oblečení a nevyhladí tak všechny zmuchlaniny, které odstranit potřebujete.

Ideální je do sušičky dát méně oblečení, které je vyrobeno z lehkých a prodyšných látek. Přidejte kostky ledu a zapněte. Slovy kostky ledu myslíme dvě až tři kostky. Určitě ne plnou hrst. A to bez ohledu na to, jak velkou máte sušičku. Chcete vytvořit páru, ne znovu namočit a sušit prádlo.

Vyzkoušejte tuto jednoduchou a nenáročnou metodu a žehličce spolu s žehlicím prknem se vyhnete velkým obloukem!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno