Zdravé sezení na toaletě: V jaké pozici sedět?

Dlouhé sezení na toaletě vám ubírá nejen čas, ale také to není nic zdravého pro vaše tělo, zejména pak pro vaše střeva. Pravidelné vyprazdňování je důležité. Pokud netrpíte žádnými zdravotními problémy, pak by ve vyprazdňování neměl být problém. A přesto to dělají mnozí lidé špatně. Mysleli jste někdy na to, v jaké poloze se vyprazdňujete? Asi ne, protože automaticky sednete na toaletu a víc neřešíte. Při vyprazdňování je důležité zaujmout správnou polohu.

Vyprazdňování je důležité

Pravidelné vyprazdňování je klíčem k optimálnímu zdraví. Spousta lidí řeší problémy s vyprazdňováním – taková zácpa umí člověka velmi potrápit. Je to častější problém než si myslíte. Většina lidí se však vyprazdňuje špatně, tedy sedá ráno co ráno na toaletu. To má negativní vliv na celkové zdraví. Možná si to neuvědomujete, ale právě špatný posed na toaletě může být příčinou mnoha zdravotních problémů, nejčastěji pak zácpou nebo hemeroidy.

Velká potřeba v dřepu

Mnoho odborníků popisuje, že by lidé svou potřebu měli vykonávat ve dřepu, nikoliv v posedu na toaletě. Údajně je dřep pro střeva zdravější, protože se na ně nevyvíjí tak velký tlak, jako při sezení na toaletě. Navíc se díky sezení na toaletě celý proces prodlužuje, což ke střevům také není moc šetrné. Přemýšlíte, jak tedy tuto metodu vyzkoušet? Asi nebudete dřepět někde doma v koutě. Řešením jsou zdravotní stoličky.

Jednoduchá stolička

Metoda, která je velmi často využívána v zahraničí, například v USA, u nás není tolik známá. Existuje takzvaná záchodová stolička, která pomáhá správné poloze na toaletě. Podle odborníků se za použití záchodové stoličky otevírá rektální kanál a dochází ke snadnějšímu, lepšímu a rychlejšímu vyprazdňování. Při této metodě vám však poslouží jakákoliv menší stolička, kterou si jednoduše podložíte nohy. Vyzkoušejte tuto metodu a uvidíte výsledky na vlastní oči.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno