Zázrak pro vaše vlasy: Kokosový olej vyřeší roztřepené konečky i padání vlasů

Kokosový olej je takový malý zázrak ve sklenici, který uchvátil celý svět, zejména svou všestranností a výsledky. Možnosti využití je celá spousta, můžete jej konzumovat pro celkové posílení zdraví, jako prevenci před srdečními a cévními chorobami, můžete jej využít při pečení nebo smažení jídel, je skvělý pro koupel, pečuje o pleť, napomáhá hubnutí, využít jej můžete při masážích.

Kokosový olej a vlasy

Má opravdu spoustu možností pro využití, proto se o něm říká, že je zázračný. Kromě výše zmíněného může mít skvělé účinky i na vaše vlasy. Díky nim budou krásně jemné, zářivé a také zdravé. Stačí sáhnout po nerafinovaném a pravém kokosovém oleji a vaše vlasy budou jako ze škatulky. Jak je možno kokosový olej na vlasy použít?

Pomoc pro roztřepené konečky

Roztřepené konečky a suché vlasy jsou problémem mnoha žen. Obsahuje kyselinu laurovou, vitamín E a železo, což vlasům pomáhá. Ze všeho nejdřív jděte ke kadeřnici, která roztřepené konečky zastřihne, a následně vetřete trochu kokosového oleje do vlhkých konečků. Nechejte vstřebat a usušte. Opatrně s množstvím, jde o mastný olej.

Kondicionér na vlasy

Chcete jemné a lesklé vlasy? Použijte jej namísto kondicionéru, udělá stejnou službu. Do vlhkých vlasů naneste rozehřátý kokosový olej a nechejte pár minut působit. Následně vlasy opláchněte vodou, pozor bude potřeba několikrát opakovat, aby se kokosový olej pečlivě vymyl z vlasů.

Zábal na vlasy

Vlasy jsou namáhány denně, používáte na ně spoustu přípravků, vystavujete je teplu a podobně. Zaslouží si péči v podobě zábalu. Rozpusťte trochu oleje a rovnoměrně vetřete do vlasů. Zabalte do ručníku nebo do koupací čepice a nechejte přibližně deset minut působit. Následně vlasy pořádně umyjte šamponem. Tento zábal dodá vlasům potřebné živiny.

Proti padání vlasů

Bojíte-li se padání vlasů, pak vyzkoušejte kokosový olej. S jeho pomoci si dopřejte masáž hlavy. Vezměte trochu oleje a vetřete jemně do pokožky hlavy, následně si dopřejte příjemnou masáž. Všechny živiny v něm obsažené posílí vlasové kořínky a pomohou zmírnit vypadávání vlasů.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno