Zásnubnímu prstenu již odzvonilo, nyní přichází nový hit!

Svatba se opírá o rituály jako házení kyticí nebo výměna prstýnků. Namísto prstýnku se nyní objevil zásnubní piercing. Když se řekne piercing, mnoho z nás si nejčastěji představí propíchnuté břicho, obočí, jazyk a podobně. Propichuje se vždy určitá část těla tedy kůže, do níž se vkládá šperk. V dnešní kultuře pomáhá ozdobit lidské tělo.

Piercing z historického hlediska

Jeho artefakty se nacházely již v dávných dobách, často dával najevo sociální postavení toho, kdo jej měl, byl rituálním a náboženským symbolem. Ve dvacátém století se tento šperk pojil se stylem hippies a také se objevoval u punku. Šlo možná také trošku o vymezení se z určité škatulky, poukázání na vlastní individualitu a jinakost.

Diamantový zásnubní piercing

Celebrity říkají, že odzvonilo klasickým snubním prstýnkům, které si snoubenci navlékali na prsteníček jako symbol věrnosti a lásky. Dnes je to out, přicházejí do módy zásnubní piercingy. S tímto trendem se setkáte hodně na Instagramu. Zdá se to být velmi bolestivé, no uznejte!

Vypadá to přinejmenším zajímavě. Krásně? Možno trošku výstředně? Nebo dokonce až šíleně? To je pravděpodobně věc názoru, každý má rád něco jiného a líbí se mu to či ono. Důležitá otázka, která vás při pohledu na toto zdobení těla určitě je, zda je vůbec takovýto piercing bezpečný pro tělo?

Diamantový piercing je pro lidské tělo bezpečný, pokud je na těch správných místech a vyroben z bezpečných materiálů. Může vydržet roky a to bez zdravotních problémů. Tento druh piercingu se liší od těch klasických. Má jen jeden bod, který je vstupem a zároveň také výstupem, na rozdíl od klasických piercingů, které se dávají do jazyka, pupíku či uší.

Zákrok se provádí podobně jako klasické nastřelení piercingu, nejde o zdlouhavý proces. Tak co říkáte, pořídili byste si tento zásnubní piercing nebo zůstanete u klasiky?

8 Komentáře

  1. šílené , hlavně pro ty ženské, co nemusí hrábnout , aby se mi zadrhával diamant o prádlo, hadr atd …, taky při oblékání a vůbec dalších činnostech to musí být příjemné

  2. Ne. V dnešní době by mi klidně mohl někdo useknout kvůli blbému „kamínku“ prst, nebo rovnou celou ruku, aby to šlo rychleji.

  3. No docela otřesné. Žádná krása. Hnisá to kolem a když nehnisá, tělo se brání cizímu tělísku (všimněte si zarudnutí kůže kolem), nedá se sundat třeba při nějaké práci, kdy překáží, zachytává se, může se bolestivě o něco vytrhnout. Sebepoškozování je samo o sobě diagnóza a s krásou nemá nic společného.

    • Považovat za sebepoškozování piercing může pouze oemezenec.
      Leč tenhle typ piercingu je fakt ošklivý, nehledě na nepraktičnost a riziko, že přijdu o prst…

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno