Zase cvičit? Tyto sportovní aktivity zvládne i ten největší lenoch!

S přibývajícím věkem se všichni z nás musí potýkat s přibývajícími kily a se svojí postavou chceme něco dělat. Máme ale možná čím dál nižší motivací se během volného večera vypravit do posilovny. Co s tím? Vyzkoušejte to správné cvičení pro líné! Stačí jen pár činností, které vám pomohou dostat se zase do kondice, aniž byste museli trávit svůj čas v posilovně. O které aktivity jde?

Činnosti z běžného života

Jestli se odmítáte cíleně hýbat za účelem hubnutí a jen pomyšlení na běžící pás vás rozčiluje, zařaďte pohyb co nejvíce do svého denního programu, abyste nemuseli mít pocit, že cvičíte. Jak? Je to jednoduché, každý z nás se občas během dne namáhá, jenom nemyslí na to, že to dělá. Pokud se budete snažit, budete se hýbat skoro pořád, ani nebudete vědět jak.

  • Chůze

Chůze je nejjednodušší cvičení pro líné. Co takhle vstát ráno o deset minut dřív a dáte si dvě zastávkypěšky místo autobusem?  Anebo po skončení v práci se hned nehnat na metro či autobus, ale projít se. Vyčistíte si hlavu a nasednete až o jednu zastávku dál. Pokud v pravidelném chození vytrváte, nejenom, že se vám zlepší fyzička a nebudete se zadýchávat při každém vyšlápnutí schodů. A pak vám nebude dělat problém chodit ráno i večer. Čím více kilometrů ušlapete, tím větší máte šanci, že se pohyb projeví na vaší váze – nevzdávejte se tedy hned při první bolesti lýtek!

  • Plavání

Během léta jste na koupališti pečená vařená, ale jenom chytáte bronz a do vody se sotva podíváte? Čas na změnu. Po pár hodinách slunění s drinkem zamiřte k plaveckému bazénu a uplavejte pár poctivých bazánů. Plavání vám nezatíží klouby, ale díky odporu vody dáte svalům do těla. Nemusíte se však potýkat s bolestí, a pokud už vážně nebudete moct, není nic jednoduššího, než si dát přestávku a jen tak se povalovat po hladině. To je to pravé cvičení pro líné jedince! Platí i v zimních měsících v krytém bazénu.

  • Bruslení

Vyrazíte ráda s kamarádkou na in-line brusle, ale polovinu doby stojíte a povídáte si? Vezměte to trochu více od podlahy a minimálně jednou týdně se na pár hodin pusťte do tohoto cvičení pro líné a opravdu bruslete. Stanovte si trasu s cílem, nebo si předem určete počet koleček, který hodláte ujet. Povídat si můžete o pauzách, nebo při odpočinkové části, zbytek okruhu ale pořádně zaberte. Bruslení, stejně jako spousta dalších rekreačních odpočinkových sportů vás nesedře z kůže, ale dodá vám pozitivní energii.

  • Běhání pomalu

Jestli hubnutí berete vážně a fyzičku nemáte úplně v dezolátním stavu, popadněte večer sluchátka a zkuste oběhnout blok. Pokud to nepůjde, zkuste to dalšího dne znovu. Pokud to půjde, příště oběhněte dva. Běhání není zdaleka tak náročnou činností, jak by se mohlo zdát a jeho efekt při hubnutí je zázračný – ani nemrknete a zvládnete pět kilometrů denně. A jelikož je běh hned po chůzi nepřirozenější pohyb, nemusíte se bát, že zhubnete jen jednu část těla, zatímco ostatní kynou – tuku se zbavíte rovnoměrně! A jestli večer nemáte čas, vyběhněte si večer eskalátory schody, to pro začátek bohatě postačí. Ušetříte čas a ještě posilujete nohy.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno