Zásady jak léčit bolest v krku, který potrápí i na jaře

bolest v krku

Bolest v krku a celkově nachlazení není vůbec nic příjemného. Často jej doprovází také infekce horních cest dýchacích. Chřipková sezóna je v plném proudu, nachlazení, chřipky nebo angíny jsou na denním pořádku. Můžete samozřejmě jít do lékárny a koupit si ty správné léky, které mohou zmírnit symptomy a vyléčit vám nachlazení či bolesti v krku. Během zimy se vám však může nachlazení nebo bolesti v krku vrátit několikrát za zimu. Jde s tím bojovat?

Bolesti v krku jsou nepříjemné

Trpíte-li bolestí v krku, pak se vám může mnohem hůř polykat. Cítíte, jak vás v krku škrábe, otékají vám mandle, celkově se vám špatně i vlivem toho mluví. Bolest v krku je jednou z nejčastějších, shodují selékaři. Mohou existovat různé příčiny a to včetně bakterií, virů nebo problémů souvisejících s nervovými problémy. Jak je možno léčit bolesti v krku?

Udržujte hrdlo hydratované

Můžete konzumovat pastilky na bolest v krku, med, čaj a velké množství tekutin. To všechno pomůže udržet krk hydratovaný, což může efektivně snížit bolest. Zajistěte si, že tekutiny jsou buďto teplé nebo chladné.Vyhněte se horkým tekutinám, protože ty mohou bolesti v krku ještě víc zhoršit.

Snižujte bolest a zánět

Volně prodejné léky jako acetaminofen (Tylenol) a nesteroidní protizánětlivé léky jako Ibuprofen mohou snížit zánět a bolestiv krku. Existují také spreje do krku, které mohou pomoci krátkodobě snížit bolesti v krku.

Myslete na svůj nos

Chronická bolest v krku může přecházet na bolest a ucpání nosu. Vzhledem k tomu, že hleny z nosu mohou být dráždivé pro hrdlo, doporučují se nosní spreje nebo třeba zvlhčovače, které mohou pomoci s některými z těchto příznaků.

Vyzkoušejte vše

Samozřejmě si můžete pomoci různými věcmi. Například fyziologický roztok pro nosní sprej nepoškozuje tělo, proto jej mohou třeba i děti a těhotné ženy. Doma samozřejmě můžete vyzkoušet léčit nachlazení a bolesti v krku. Pokud se však do týdne příznaky nelepší nebo se dokonce zhoršují, pak navštivte lékaře, který vám nemoc diagnostikuje a nasadí odpovídající léčbu.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno