Za ztrátu libida může i nedostatek vitamínů: Jak nakopnout vaši sexuální sílu?

Některé potraviny mohou působit jako afrodiziaka a to vlivem látek, zejména pak vitamínů, které obsahují. Potřebujete-li dodat v této oblasti nový rozměr, můžete nejdřív vyzkoušet přírodní pomocníky, než se uchýlíte k možným podpůrným lékům. I obyčejný nedostatek vitamínů může v sexuální oblasti nadělat hotovou „paseku“. Jaké bylinky a vitamíny pomohou nakopnout vaší sexuální sílu?

Vitamín B

Ztráta libida může být spojena s deficitem vitamínu B. Ten totiž ovlivňuje energii obecně. Kromě klasických doplňků stravy můžete do svého jídelníčku zařadit potraviny bohaté na tento vitamín. Může jít například o hovězí maso, vejce, drůbeží maso nebo zelenou listovou zeleninu.

Antioxidanty

Antioxidanty jsou skvělé pro přirozenou produkci energie a hormonů vašeho těla. Doporučují se vitamíny A a E – antioxidanty, které mohou pomoci zvýšit energii, oběh a buněčný růst. Mnoho zdravých potravin obsahuje antioxidanty, například ovoce, zelenina, ořechy a podobně. Najděte potraviny s antioxidanty, které vám chutnají a zařaďte je do svého jídelníčku.

Zinek

Nedostatek tohoto základního minerálu je známý tím, že snižuje libido. To může vysvětlit, proč jsou například ústřice považovány za afrodiziakum, protože obsahují spoustu zinku, což může zvýšit libido.

Selen

Selen je vitamín, který může působit na sexuální sílu, s jeho nedostatkem klesá libido. Při doplňování však buďte opatrní, protože vysoké hladiny v těle mohou mít vedlejší účinky a to může mít vliv například na problémy se srdcem, ledvinami a játry. Do své stravy přidejte tuňáka, hovězí maso nebo ořechy.

L-arginin

Studie naznačují, že L-argininové doplňky pomáhají zvyšovat libido u žen. Tento přípravek totiž může zvyšovat tok krve do vaginální oblasti.

Omega-3 mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny pomáhají zlepšovat oběh a snižovat symptomy deprese, což jsou klíčové součásti sexuální síly a zdraví. Omega-3 mastné kyseliny jsou obsaženy v mořských rybách včetně lososa.

7. Ženšen

Již po staletí je využíván v čínské medicíně k posilování libida. Některé studie zjistily, že právě ženšen může pomoci s erektilní dysfunkcí, posílit touhu po pohlavním styku.

Opatrnost při konzumaci doplňků stravy

Chcete-li konzumovat doplňky stravy na zvýšení libida, dávejte pozor. Neexistuje žádná magická pilulka, kterou spolknete, a sexuální síla bude zase v plné polní. Nejlepším a dlouhotrvajícím lékem je změna životního stylu. Pravidelná a zdravá strava, cvičení a pohyb, meditace, relax, odstranění depresí a podobně. To vše má vliv na vaše tělo a samozřejmě také na sexuální sílu.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno