Vysoké podpatky – jak v nich přežít celý den?

Jak vydržet celý den na vysokých podpatcích?

Celý den v botách, které mají vysoké podpatky, dá zabrat všem ženám, dokonce i těm, které podpatky milují a nevadí jim. Vysoké podpatky jsou nejen u žen oblíbené, dokonce i muži rádi spočinou zrakem na ženě, která se nese ve vysokých podpatcích. Žádná zábava to však není, sundat lodičky či jiné boty na vysokém podpatku je často to, co si ženy přejí. Jde vůbec nosit boty na podpatku bez bolesti?

Vysoké podpatky = bolest nohou

Je to už takový zažitý trend, vysoké podpatky rovná se bolest nohou. Ženy už automaticky předpokládají, že je budou bolet nohy, v tašce mívají jako první pomoc boty bez podpatků, kdyby to náhodou už nešlo vydržet. Boty na podpatku působí elegantně, dělají ženy sexy a ještě jim prodlužují nohy. Stojí to však za to utrpení? Přinášíme triky, které by bolest mohly zmírnit.

Správný výběr

Jdete-li do obchodu pro boty na podpatku, pak vybírejte velmi pečlivě. Líbí se vám nějaké boty natolik, že si říkáte „přetrpím to v nich“? Chyba. Vybírejte zejména podle toho, jak se v nich cítíte, jak se vám v nich chodí. Pokud již od samého začátku vás v nich bolí nohy a vy si je přesto koupíte, stanou se dříve či později ležáky, tedy budou vám v botníku ležet a vytáhnete je velmi výjimečně, v mnoha případech nikdy.

Nepodceňte péči o nohy

Podobně jako péče, kterou věnujete výběru bot, je důležitá také péče o vaše nohy. Samozřejmostí je správná pedikúra, tedy upravené a ostříhané nehty a také péče o ztvrdlé paty. Ztvrdlé paty nejsou to pravé ořechové, v otevřené obuvi nevypadají dobře a navíc mohou začít brzy tlačit, což může způsobovat bolest.

Gelové polštářky a náplasti

Když víte, že budete ve vysokých podpatcích celý den, je určitě dobré se připravit. Sáhněte po gelových polštářcích, které vám usnadní došlap. Do kabelky se určitě budou hodit náplasti, protože nikdy nevíte, kdy a kde vás boty odřou a budete potřebovat jejich pomoc.

Co dále může pomoci proti bolesti nohou?

  • Dejte boty do mrazničky a po půl hodině vytáhněte a ihned obujte. Materiál se přizpůsobí vaší noze a trochu se roztáhne.
  • Hydratační krém naneste těsně před obutím podpatků, nohy ušetříte odřenin a puchýřků.
  • Nasypte dětský pudr do lodiček nebo sandálek čímž zabráníte pocení a tím i klouzání nohou v botách.
  • Nezouvat se! I když každý krok působí bolest, za žádnou cenu boty nezouvejte, pokud je budete muset znovu obout. Chvíle uvolnění vystřídá ještě větší bolest či otoky nohou.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno