Vousy a jejich úprava dle typu obličeje

strih vousů podle obličeje

Pánové – také se vám zdá nespravedlivé, že my, ženy, máme tolik výhod, co se týče úpravy našeho vzhledu? Tolik všemožné kosmetiky, líčidel, vlasových přípravků a dalších pomocníků? A co můžete udělat pro změnu vaší image vy? To jediné, co my nemůžeme – upravit si své vousy! Nicméně, ani to není tak jednoduché, jak by se zdálo. I střih vousů musíte přizpůsobit tvaru vašeho obličeje – poradíme vám, jak na to!

Trojúhelník

V tomto případě byste měli bezpodmínečně odpoutat pozornost od vaší brady, která je velice výrazná – a vy z toho jistě nemáte velkou radost. Vsaďte na Hercula Poirota – nechte si narůst knír! Ne, samozřejmě na něm nemusíte dělat tu Herculovskou vlnku, klasický knír bude jednoduše stačit. A pokud chcete něco extra, zkombinujte jej s mírným strništěm – věřte, že takové vousy se líbí prakticky každé ženě.

Zdroj: www.fashionbeans.com

Ovál

Pokud máte oválný obličej, máte v rukou pomyslného žolíka – nemusíte se střihem svých vousů vůbec zabývat – slušet vám bude totiž naprosto všechno. Líbí se vám dlouhá bradka, krátce zarostená brada či výrazný knír? Žádný problém – s tímto typem obličeje můžete klidně experimentovat a vždy se setkáte s úspěchem!

Zdroj: www.fashionbeans.com

Kruh

V případě, že máte kulatý tvar obličeje, je třeba, abyste mu dodali nádech hranatosti. Vousy byste měli upravit do tvaru trojúhelníku a jasně vyčlenit jejich hrany – i na svém obličeji můžete mít rovné linie. Oválný obličej nejlépe „vylepší“ mírné strniště a striktní bradka. Tento střih vaši tvář opticky prodlouží a zvýrazní vaši čelist.

Čtverec

Jelikož je vaše čelist již vymodelovaná od přírody, je třeba abyste své vousy upravili jinak – opět se dostáváme ke špičatějšímu tvaru vousů v oblasti brady. Ten můžete zkombinovat s jemným knírkem či mírným strništěm, nebo spojit všechny tyto aspekty dohromady.

Zdroj: www.fashionbeans.com

Srdce

Tento drobný typ obličeje působí až dětsky, proto byste jej neměli „rozbíjet“ plnovousem, který by v tomto případě působil spíše jako pěst na oko. Naopak byste měli vsadit na delší vosy pod nosem a na bradě, v kombinaci s jemným strništěm po celé tváři.

Zdroj: www.fashionbeans.com

Diamant

V tomto případě byste měli volit rozhodně kratší typ bradky, ale nikdy ji neformovat do trojúhelníkového tvaru. Volte spíše hranatější formu úpravy vousů s pevně danými úhly a rovinami.

Zdroj: www.fashionbeans.com

Obdélník

Pořád mluvíme pouze o kníru, bradce a strništi – nicméně, s obdélníkovým tvarem obličeje máte navíc ještě jednu možnost, jak se odlišit – a tou jsou kotlety. Kompenzovat podlouhlost ale samozřejmě opět můžete s několikadenním strništěm. Na bradku ale určitě zapomeňte! Ta by již působila jako „pěst na oko“.

Zdroj: www.fashionbeans.com

Obrácený trojúhelník

A můžeme pokračovat v éře kotlet. Pokud máte obličej tvaru obráceného trojúhelníku, jistě na ně vsaďte a doplňte třeba knírem. Pozor ale na výrazné vousy na bradě! Nicméně, mírné strniště zde opět nezaškodí.

A jak si upravujete vaše vousy vy?

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno