Voda v koleni – nepříjemnost, která poukazuje na nějaké onemocnění

Někdy se může objevit oteklý kloub, který nepřestává bolet. Nemůžete nohou pohnout a celkově vás to limituje. O co jde? Může to být příčinou řady problémů a nemocí, jednou z nich může být právě voda v koleni. Nejčastěji vzniká při pádu, úrazu či jiném pohmoždění. Voda v koleni po operaci je také poměrně častým jevem. Objeví-li se podobné příznaky i u vás, pak na nic nečekejte a jděte na vyšetření k lékaři. Ona totiž voda v koleni může být signálem závažnějšího onemocnění, proto je třeba to řešit.

Jak se pozná voda v koleni?

Příznaků vody v koleni je celá spousta, asi jednou ze zásadních věcí je bolest, která se objevuje v oblasti kloubů. Voda v koleni obrázky – zde uvidíte, jak závažný problém může být. Jaké další příznaky se mohou objevit?

  • Bolest postiženého kloubu
  • Problémy s chůzí
  • Bolest při zátěži
  • Ztuhlost kloubu
  • Otoky a podlitiny
  • Kloub může rudnout
  • Kůže začíná být teplá

Jak léčit tento problém?

Voda v koleni je určitě problém, který je nutno začít řešit. Nejenže působí bolest a znemožňuje běžný pohyb, ale také může být signálem závažnějšího onemocnění, proto je dobré zjistit příčinu co nejdřív a nasadit tu správnou léčbu. Léčba vody v koleni je nutná! Je-li ve vašem okolí někdo, kdo má s vodou v koleni zkušenosti, pak vám nejspíš poradí jít k lékaři. Ten vás vyšetří a následně může odeslat k ortopedovi, který vodu v koleni odsaje s pomoci jehly.

Odborně se tento proces nazývá punkce, a pokud je podezření, že se v koleni může objevit zánět, dostanete od lékaře ještě antibiotika a léky na bolest. Doporučuje se nechat koleno v klidu, podle potřeby ledovat. A co opakovaná voda v koleni? Vytvoří-li se v koleni voda opakovaně, pak je dobré provést artroskopii. Ta pomůže zjistit příčinu, proč se voda tvoří znovu a znovu v koleni. Není jednoduché zjistit příčinu, ale díky tomu se lépe stanoví následná léčba.

Přírodní léčba vody v koleni

Když se řekne voda v koleni a přírodní léčba, pak naše babičky může napadnout kostival, který jak známo, vytahuje vodu. Můžete si z něj vytvořit obklad, popíjet čaj nebo si dělat zábaly. Také může pomoci heřmánek nebo syrové brambory, ze kterých si uděláte zábal. Na vodu v koleni fungují další babské rady. Někdo doporučuje také na vodu v koleni tvaroh. Ten aplikujte na koleno a následně obalte potravinovou fólií, nechejte působit. Jiná rada zase doporučuje na vodu v koleni cibuli. Ta je ostatně lékem na všechno. Aplikujte cibuli na koleno nebo využijte šťávu z něj.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno