Venušiny ďolíčky: Jsou ďolíčky nad zadkem znakem výjimečnosti?

Back view of woman in swimsuit and hat which sitting near the pool

Lidské tělo má v zásobě stále velkou spoustu záhad, jednou z nich jsou právě ďolíčky na zádech. Proč tam vlastně jsou? Lidské tělo přináší spoustu nových tajemství. Co všechno tělo umí? Jaké novinky se o něm ještě můžete dozvědět? Naučte se své vlastní tělo velmi dobře znát!

Ďolíčky v bederní oblasti

Jedním takovým tajemstvím jsou právě ďolíčky na zádech, které můžete, ale také nemusíte mít. Proč tam vlastně jsou? Jak se jmenují? A slouží vůbec k něčemu? Spousta otázek, ale známe na ně opravdu odpovědi? Často jsou označovány za znamení krásy, podobně jako bohyně Venuše.

V této oblasti nenajdete svaly, ďolíčky nemají všichni lidé. Buď je máte, nebo ne. Hubnutí či přibírání to nijak neovlivní. A co vlastně tyto dva ďolíčky na zádech pro vaše tělo znamenají? Jde o nějaký zásadní vliv na tělo? Nebo ďolíčky na zádech nemají žádný zvláštní význam a na těle se objevují „jen tak“?

Kde se přesně ďolíčky nacházejí?

Chcete zjistit, zda máte i vy ďolíčky na zádech? Jenže nevíte přesně, kde je hledat? Najdete je v místě, kde se kosti spojují pánví. Objevují se u většiny lidí, kteří mají tuto genetickou predispozici nebo správnou velikost svalů. V těchto místech můžete vidět dva malé důlky, kruhy nebo ďolíčky. Mohou se objevovat jak u mužů, tak i u žen. U žen se nazývají Venus holes, v překladu Venušiny dolíčky.  U mužů jde o Apollo holes, tedy o Apollónovy dolíčky.

Co vlastně ďolíčky na zádech umí?

Traduje se o nich spousta pověr. Někde se věřilo, že jde o skutečné znamení krásy. Nemá je totiž každý, čímž se teorie ještě víc a víc potvrzovala. Navíc bohové Venuše a Apollón byli také synonymem krásy, čili si lidé mysleli, že tyto ďolíčky na zádech mají všichni krásní lidé.

Dále se také uvádí, že ďolíčky na zádech pomáhají v sexuální oblasti. Respektive lidé, kteří mají tyto ďolíčky, by měli relativně snadno dosáhnout orgasmu. A důvod? Ďolíčky na zádech usnadňují dobrý oběh v těle, jsou strategicky umístěné v oblasti pánve, proto je vyvrcholení tak snadné a jednoduché.

Komentář

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno