Věci, které byste nikdy neměli čistit svépomocí

Snažíte se doma pravidelně a důkladně uklízet, protože čistá domácnost, to je půl zdraví, říká se. Běžné úklidové úkony zvládnete bez větších problémů během chvíle, máte určité fígle a systém, takže to je rutina, kterou provádíte tak nějak automaticky. Jsou však věci, které čistíte párkrát do roka. A pak jsou věci, jejichž neodborným a domácím čištění nenávratně zničíte. Nechte tyto věci očistit odborníky, protože neodbornou manipulací či špatnými prostředky můžete napáchat nenapravitelné škody. Co tedy rozhodně nečistit svépomocí?

Koberce

Najmout si na čištění koberců profesionály? Nezvládnete to sami? Určitě tím nemyslíme, že máte zvát profesionální firmy týden co týden, ale jednou za půl roku či rok je dobré nechat koberce vyčistit profesionály. Běžné vysávání pomůže s nečistotami na povrchu, ale hluboko v kobercích se zachytává prach, nečistoty a další věci, které vyčistíte s pomoci profesionálů. Mohou pomoci také s odolnými a těžko odstranitelnými skvrnami! Domácím čištěním koberec namočíte, což některé materiály nemusí zvládnout. A chemické přípravky také nejsou to pravé!

Kusové koberce

Vyčistit celý koberec se neodvážíte, ale ty moderní a kusové, to by jít mohlo, nemyslíte? Neuváženou manipulací nebo prostředky, které nejsou pro tyto materiály vhodné, můžete kusovým kobercům uškodit. Mnohé mohou být dost drahé, proto neodborná manipulace nebo neodborné čištění může mít fatální následky.

Potahy a čalounění

Textilní tkaniny, potahy nebo čalounění by také mělo být ošetřeno a vyčištěno správným, nejlépe profesionálním přístupem. Mohou se objevovat skvrny, které špatným vyčištěním můžete nejen rozšířit, ale také zničit materiál.

Spáry mezi dlaždicemi

Stačí vzít čistidlo, kartáček a máte hotovo? Omyl, většina čisticích prostředků v sobě má bělidlo, takže mohou tyto spáry poškodit a narušit tak spárovací hmotu. To může mít vliv také na jednotlivé dlaždice, protože i ty mohou být narušeny.

Kotel

Také máte doma kotel a napadlo vás jej očistit svépomocí? Nedělejte to. Neznáte všechny potřebné kroky, které je nutno provést při správném čištění kotle a může se stát, že topení bude vypnuto, nebude proudit elektřina nebo může dojít k úniku plynu, což může mít fatální následky. Na tuto práci si vždy raději někoho zavolejte!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno