Jak vás ovlivňuje naše krevní skupina? Vliv na charakter, hubnutí či vznik rakoviny

krevní skupina může ovlivnit mnoho věcí

Důležitost krevních skupin mnozí lidé podceňují. Mnoho lidí třeba ani neví, jakou krevní skupinu má, přičemž to je velmi důležitá informace. Ne všichni lidé si dostatečně uvědomují, jak moc má krevní skupina vliv na lidský život. V jistých situacích může mít vliv na váš život, zejména pak na povahu nebo náchylnost k různým nemocem.

Dieta podle krevních skupin

Svého času to byl velký boom a fenomén. I dnes spousta lidí věří, že když jídelníček přizpůsobí krevní skupině, mohou žít zdravěji, lépe a dokonce mohou díky nim zhubnout. Metodu má na svědomí Peter D’Adamo a jeho podstatou jsou jídla obsahující lektiny, což jsou bílkoviny. Krevní skupina určuje, jaké jídlo vám vyhovuje a jaké naopak ne.

Japonská posedlost

V Japonsku jsou vůbec krevními skupinami až takříkajíc posedlí. Milenci se na krevní skupinu často ptají a řeší, jakou krevní skupinu bude mít jejich potomek. Není však výjimkou, že v inzerátech, kde zaměstnavatelé hledají do firmy zaměstnance, se uvádí, že ideální kandidát by měl mít určitou krevní skupinu.

Proč znát svou krevní skupinu?

Tak na úplný začátek je to ideální pro záchranu života. V případě úrazu nebo nějaké nehody lékaři neztrácejí drahocenné sekundy, bude potřeba reagovat velmi rychle. Nebudete-li mít u sebe žádný papír, kde bude údaj o krevní skupině, jde to zjistit i na místě, jednoduchým testem. Lékaři však během té doby přicházejí o minuty, které by mohli věnovat záchraně samotné. Údaj o krevní skupině je dobré nosit v peněžence či dokladech.

Hubnutí a krevní skupina – Mýtus!

To je věčné téma. Kromě diety, která je podle odborníku mýtus, může krevní skupina ovlivnit také tuk v oblasti břicha. Tělo může reagovat negativně na určité potraviny jako mléko, maso nebo mořské měkkýše. Ty mohou mít vliv na nadýmání, pálení žáhy. Také se může zvýšit riziko vzniku cukrovky. Jde o jedince s krevní skupinou A. Pokud máte krevní skupinu A můžete bojovat s tukem, který se velmi těžce shazuje. Zejména v oblasti břicha nebo pasu.

Vliv na charakter

V asijské medicíně je tento fakt znám již velmi dlouho, krevní skupina může mít vliv i na jisté charakterové vlastnosti člověka. Lidé se stejnou krevní skupinou se navzájem přitahují, alespoň podle asijské medicíny, mají podobný charakter.

Krevní skupina B – jde o jedince přátelské, extrovertní s emocemi, které drží pevně ve svých rukou.

Krevní skupina AB – jde o jedince silné, racionálně uvažující. Nebojí se nikoho a ničeho.

Krevní skupina 0 – jde o jedince s častými obavami, jsou náchylnější ke stresu a nervozitě. Jsou však velmi praktičtí se sklony k organizování.

Krevní skupina A – jde o jedince s vysokou mírou empatie, často přemýšlejí o druhých, soucítí s nimi. Tělo u těchto lidí může produkovat víc stresového hormonu kortizolu.

Krevní skupina a rakovina

Někteří jedinci jsou náchylnější na rakovinné onemocnění než jiní. Provedla se řada výzkumů a jeden z nich říká, že jedna krevní skupina může mít bližší souvislost s rakovinou než druhá. Provedlo se mnoho výzkumů, které došly k závěru, že lidé s krevní skupinou 0 mohou mít až o 20% vyšší riziko vývoje rakoviny žaludku. Když už jsme u těch nemocí spojené s krevní skupinou, tak lidé s krevní skupinou A mohou mít víc problémů s LDL cholesterolem.

4 Komentáře

  1. Stačilo mi pár řádků článku a raději zase odcházím, větší kravinu jsem dlouho nečetla… A rada ohledně nošení papírku s krevní skupinou v peněžence? Opravdu si myslíte, že budou záchranáři raději hledat papírek než aby udělali test? Nehledě na to, že papírku stejně nesmí věřit a ten test musí udělat… Tento článek trochu postrádá logiku.

  2. Lékaři vždy prověřují krevní skupinu pokud je potřeba transplantace krve. Ví to autor článku nebo neví?

  3. Jarda Prskavec – transplantace krve se NEDĚLAJÍ! NEJDE TRANSPLANTOVAT KREV – NENÍ TO ORGÁN vševěde! 🙂
    Eliška – není to kravina, když krevní skupinu má nahranou na kartičce pojištěnce nebo na jiné kartičce ověřenou a orazítkovanou lékařem!!!
    To je normální postup, „papírky“ jsou jen na wc 🙂

  4. Valois- opravdu budete hledat, zda dotyčný nějakou kartičku má nebo ne? Mnohem rychlejší je ten test rovnou udělat, než hledat kartičku, kterou dotyčný ani mít nemusí.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno