Uvázání šály – jak se do ní nezamotat?

jak uvázat šálu

Šála je oblíbeným módním doplňkem – a to nejenom v zimním období. Rozhodně vám nemusí pouze evokovat spícího knížete – můžete s ní nadělat velkou parádu! Ale to samozřejmě závisí také na tom, jak elegantně či ležérně si ji uvážete. Že se vám nedaří tohoto „obra“ okolo krku zkrotit a nevíte si rady, kam ty cípy zastrčit či kde přehnout? Nechte si poradit, jak lehké může uvázání šály být – a to hned mnoha způsoby!

Zachumlejte se!

V poslední době se objevil trend takzvaných tunelových šál – to jsou šály, které mají netradiční tvar – jsou spojeny do kruhu. Ač se to může zdát nepraktické, opak je pravdou! Přináší totiž spoustu výhod, z nichž tou největší je samozřejmě snadná manipulace. Takový typ šály stačí jednoduše omotat okolo krku tolikrát, kolikrát budete chtít. Pokud chcete působit ležérním dojmem, stačí obtočit jednou – a máte originální módní doplněk. Pokud vás trápí venkovní mrazíky, obtočte víckrát a zachumlejte se do té příjemné a měkké vlny, která nejenom zahřeje, ale také zkrášlí.

Šála s přidanou hodnotou

Nemusíte složitě přemýšlet, jak si dnes šálu uvážete. Můžete si pořídit zlatý či stříbrný kroužek, který se prodává za účelem ozdobení šály a praktickému nošení. Jednoduše jím oba cípy šály provlečete a elegance je na světě. Tento doplněk neunikne pozornosti nikoho na ulici. Pomozte si originálním doplňkem.

Klasický trojúhelník

Asi nejoblíbenější volba, jak si uvázat šálu – a to hlavně z toho důvodu, že je prostě nejlehčí a nejrychlejší. Dá se aplikovat s jakoukoli šálou, jež má čtvercový tvar. Přeložte ji napůl ze dvou rohů tak, aby vznikl trojúhelník a její konce jednoduše omotejte okolo krku. Cípy elegantně schováte pod trojúhelník, který vám vnikne na hrudi či je můžete nechat jen tak „plandat“ – záleží již pouze na vás, jaké volbě dáte přednost.

Uzlík

Tento typ vázání šály – i přesto, že je tak jednoduchý – nejde na našich ulicích moc vidět – také možná kvůli tomu, že existuje spousta dalších a originálnějších možností uvázání. Jakoukoli čtvercovou šálu stačí jednoduše přeložit napůl, obtočit okolo krku či přehodit přes ramena a její cípy spojit klasickým uzlíkem. Nicméně tento typ uvázání je velice elegantní, můžete jej používat jak na běžné nošení, tak do společnosti.

Smyčka

A na řadu přichází další velice jednoduchý trik! Pokud máte klasický podlouhlý šál, není nic jednoduššího než jej přeložit napůl, přehodit přes krk a oba konce provléknout vzniklým okem na konci druhém. Jednoduché a efektivní! Jestli přitáhnete šálu až ke krku nebo necháte jen ležérně přehozenou, záleží již pouze na vás a také na venkovním počasí.

Ascot

A teď trochu složitější operace – šálu volně přehodíme okolo krku tak, aby kratší strana představovala jednu třetinu celé délky šály. Přes tento kratší konec překřížíme ten delší a protáhněte jím vzniklou smyčku. Zní to možná složitě, nicméně, jak se vám jednou povedete tento uzel zavázat, nebudete již více přemýšlet, jak si dnes šálu uvážete.

A který způsob uvázání šály oslovit právě vás?

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno