Ultrazvuk nebo česnek – jaké mýty v odpuzování komárů znáte?

Komáři jsou jedním z otravných hmyzů, kterých se snažíte zbavit, jak jen to jde. Zkoušíte spoustu rad a návodů, jak se zbavit komárů. Fungují? Ne všechny rady totiž mohou vždycky stoprocentně fungovat. Znáte to, občas se objevují na internetu mýty. Jak poznat ty skutečné rady na rozdíl od mýtů? Přinášíme pár mýtů, kterým lidé věří a ve skutečnosti až tak nefungují.

Jak odstranit komáry?

Svíčky Citronella jsou podle některých mýtů účinnější než ostatní svíčky, údajně umí lépe odpudit komáry. Není tomu tak, protože kouř obecně má na komáry stejný vliv, je jedno, jaké aroma svíčka nakonec má. Věděli jste to? Možná i vy doma využíváte jeden z mýtů v domnění, že komáry odpuzujete. Jaké je pak vaše překvapení, když se stejně v domácnosti komáři udržují.

Mlhové systémy odpuzují komáry

Ano, existuje rada, že venkovní mlhové systémy mohou pomoci dočasně snižovat počet komárů. Nicméně když tyto systémy vypnete, objeví se znovu, nebo ne? A jde vůbec, aby mlhové systémy skutečně měly vliv na výskyt komárů?

Česnek pomáhá

Z mnoha úst jsem sama zaslechla, že stačí připravit česnekovou směs, postříkat jí okolí vašeho domu a komáři nebudou mít šanci. Učinili jste tak? Okolí vašeho domu to nevoní zrovna dvakrát vábně a co víc, komáři jsou u vás jako doma. Efekt nulový. Česnek asi nebude úplně tou pravou ingrediencí.

Elektrický odpuzovač hmyzu

Údajně by měl tento přístroj k sobě přitáhnout a zabít tisíce různých hmyzů. A to možná ano, nicméně komáři se na tento odpuzovač hmyzu úplně nechytají. Zabíjí jen opravdu malý počet komárů, soustřeďuje se spíš na jiné druhy hmyzu.

Propanový plyn pomáhá

Umístění propanových plynových lapačů na vaší zahradě zachycuje komáry, ale opět je to jen velmi malé procento. Takže to nijak zásadně váš problém neřeší.

Ultrazvukové přístroje

Našli jste na internetu „zázrak v likvidaci komárů“? Přístroj, který umí z vaší zahrady i vaší domácnosti komáry jednoduše odpudit. Ve skutečnosti však tyto přístroje nijak zvlášť nepomáhají komáry odpuzovat. Raději se této investice zdržte.

Netopýři likvidují komáry

Starší domy přitahují nejen spoustu komárů, ale také si zde nachází své působiště netopýři. Pokud se v okolí vašeho domu nějací pohybují, máte od komárů pokoj. Nebo ne? Chovat netopýry kvůli likvidaci komárů není úplně ideální nápad, protože netopýři se zřídkakdy živí právě komáry.

2 Komentáře

  1. No, nevím jak je to s česnekem okolo baráku, ale denně jeden stroužek česneku k nějakému jídlu pomáhá bezvadně. Komáři se vám obloukem vyhýbají!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno