Typy ponožek: Jaké si pořídit a na jakou příležitost?

výběr typu ponožek

Ponožky – řeknete si – „To přeci není žádná jaderná fyzika!?“ – No, abyste nebyli překvapeni. Víte vůbec, kolik různých typů délek, materiálů a stylů nošení ponožek vůbec existuje? Pokud je nenosíte správně, můžete například skončit s mozoly či s nepříjemně zapáchajícími nohami – a to opravdu není nic příjemného, jistě mi dáte všichni zapravdu. Pojďme se na tuto „ponožkovou problematiku“ společně podívat a řekněme si, jaké typy ponožek existují!

Kotníkové ponožky

Tyhle typy ponožek jsou samozřejmostí, pokud si vyjdete nejenom do společnosti v nízkých botách, ale také například v létě v botaskách, mokasínech či jiných botách. Vzpomeňte si, jak strašně vypadají ty tenisové ponožky vytáhnuté do poloviny lýtek a kraťase! Tohle je módní faux pas jak vyšité – skoro stejné, jako specialita nás, Čechů – ponožky v sandálech. Jsou vhodné samozřejmě jak pro ženy, tak i pro muže.

Tříčtvrteční ponožky

Délkově tyto ponožky dosahují trochu nad kotníky, ale ne tak, aby nepříjemně „vyčuhovaly“ z vašich bot. Bezpečně chrání patu před tvorbou puchýřů, protože, i když jsou krátké, jsou dostatečně vysoké na to, abyste předešli jejich shrnování. Jsou většinou používány při sportu, jak ženami, tak muži – a to díky jejich pohodlnosti a praktičnosti.

Vysoké ponožky

Nejvíce používaný typ ponožek v zimě, kdy byste dali všechno za to, aby vám bylo ještě více teplo Výhodou je, že je jednoduše schováte pod nohavice, takže nikdo ani netuší, kam až vaše ponožky sahají. Obvykle se oblékají také při venkovních sportovních aktivitách, jelikož dostatečně chrání nohy a zároveň udržují teplo – například při běhu, pěší turistice a podobně. Jejich výška nad patou je zhruba deset centimetrů, takže chrání i vaše lýtkové svalstvo.

Podkolenky

Podkolenky jsou typické ženské ponožky – ty je mají v oblibě hlavně v zimním období. Nabízí extra vrstvu bavlny na nohy, která vás dokonale zahřeje. Často se s nimi můžete setkat jako se součástí uniforem, například zdravotních sestřiček, servírek či letušek, jelikož působí opravdu elegantně k sukni – samozřejmě za předpokladu, že zvolíte správnou kombinaci barev oblečení.

Nadkolenky

Jak je již z názvu patrno, tyhle ponožky sahají svou výškou až nad kolena, čímž dokonale chrání vaše lýtkové svalstvo a zajišťují opravdovou dávku tepla. Většinou je nosí sportovci – a to právě kvůli ochraně, kterou poskytují. Jsou ideální na fyzické aktivity a outdoorové cvičení.

„Slip-on“

Doslova „neviditelné ponožky“, které jsou vyrobeny k nošení v dámských balerínkách. Jsou vyvinuty tak, aby pevně obepnuly vaše prsty na nohou a paty, nicméně aby ale nebyly vůbec k vidění. Jsou velice tenké, každopádně i tak vás chrání před nepříjemnými puchýři, které byste jistě musela řešit, pokud byste si balerínky obula na holou nohu. Proto je tento typ ponožek opravdu praktický.

Ponožky jsou stejně důležité, jako jiné části oblečení – netřeba je opravdu podceňovat. Dejte si tedy rozhodně pozor, jaké ponožky si oblékáte a hlavně, z jakého materiálu! Raději se vždy vyhněte syntetickým ponožkám, prodávaným většinou na čínských e-shopech a raději dopřejte svým nohám kvalitní bavlnu. Vy s ji přeci zasloužíte!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno