Typy jeanů – jaký se hodí právě vám?

jaké vybrat jeany

Džíny – součást šatníků každé z nás. Praktický druh oblečení, který nosí prostě každý. Ale jak se vyznat v tom množství druhů, které jsou dnes v obchodě k vidění? Jak vědět, které typy jeanů se hodí právě k vaší postavě? A právě s těmito otázkami vám pomůžeme a poradíme, po jakém kousku sáhnout a jakému se raději obloukem vyhnout.

Jaké jsou typy jeanů?

Skinny jeans

Jak již název vypovídá – skinny – jedná se o jeany, které pevně obepnou vaše nohy, ale i přesto se v nich budete cítit pohodlně. Tento typ jeanů si můžete dovolit v případě, že jste majitelkou opravdu hubených a sexy nožek, kterými se ráda pochlubíte. Jsou vyráběny s nízkým, klasickým či vysokým pasem a obvykle jsou elastické, což je jejich další výhoda.

Pro koho se hodí?

Drobné ženy s tvarem postavy „přesýpací hodiny“ či pro jakoukoli ženu se štíhlými nohami.

Pro koho se naopak nehodí?

Těmto jeanům se zásadně vyhněte, pokud máte kulaté či hruškovité tělo.

Skinny Crop

Tento typ jeanů je velice podobný skinny jeans, akorát s tím rozdílem, že končí nad vaší holení. Některé z nich jsou vyráběny dole se záhyby, což vypadá velice esteticky. Co se týče výrobní technologie, rozdíl mezi těmito jeany prakticky žádný není. Nejvhodnější volbou skinny crop jeans jsou černé či bílé barvy.

Straight Leg Jeans

Rádi byste si oblekli jeany, které jsou pohodlné a perfektně obepnou vaše tělo, ale na skinny jeans se rozhodně necítíte? Nevěšte hlavu, můžete zvolit druhou volbu, kterou jsou straight leg jeans. Jedná se o uplné jeany s rovnými nohavicemi, které dokáží dokonce opticky nohy prodloužit.

Pro koho se hodí?

Tento typ je skoro univerzální, jelikož se hodí prakticky pro každý typ těla – dokáží zakrýt nedostatky, a ještě postavě lichotit.

Jeggins

„Džegíny“ jsou ve své podstatě legíny, ale z džínoviny. Jsou docela podobné super skinny džínám, které pevně obepínají vaše nohy, nicméně, jsou o dost více elastické a nehodí se tak úplně do každé společnosti či pro každou příležitost. Nicméně, jejich pohodlnost se opravdu nezapře. Jsou skvělé na nošení například do města na nákupy či pochůzky. Vhodné jsou také pro těhotné ženy, kterým knoflíky tlačí do bříška. Navíc si můžete vybrat z mnoha odstínů a barev.

Pro koho se hodí?

Nejenom pro těhotné ženy, ale prakticky pro všechny typy těla, jelikož jsou opravdu pohodlné.

Boot cut

Dříve byl tento typ jeanů považován za trochu „maminkovský“. Dnes je ale velmi oblíbený, jen s tím rozdílem, že jsou kratší než dříve. Jsou upnuté až po kolena, následně mírně volné okolo lýtek až po zem.

Pro koho se hodí?

Prakticky pro každý typ postavy, jelikož svým tvarem dokáží schovat nedokonalosti a zdůraznit ženské křivky.

Boyfriend Jeans

Jak již vyplývá z názvu, jsou tyhle džíny trochu „klučičí“, nicméně velice stylové. Skvěle padnou na pas a boky a dále se mírně rozšiřují až po jejich konec. Pokud máte tedy nějaké to „kilečko“ navíc, tento typ jeanů vám je perfektně schová.

Pro koho se hodí?

Máte postavu ve tvaru hrušky či jablka? Tento typ jeanů je přímo pro vás.

Pro koho se naopak nehodí?

Malé ženy by se tomuto typu měly rozhodně vyhnout, jelikož je můžou ještě opticky zmenšit.

A jaký typ jeanů máte oblíben vy?

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno