Triky pro krásu: geniálně jednoduché a účinné zároveň!

krasa levne

Ženy chtějí přirozeně vypadat krásně. Neváhají investovat nemalé finance za různé přípravky, omlazující kůry a procedury, které udržují mladistvý vzhled. Před důležitým večírkem, party, pracovním jednáním a podobně se snaží vypadat co možná nejlépe. Mají osvojené některé triky, například make-up nanáší jen na podkladovou bázi, některé ženy používají pro rozetření prsty, jiné nedají dopustit na jemné štětce.

Jednoduché a levné triky

Někdy se však objeví problém, který potřebujete co nejrychleji vyřešit. A když není po ruce ten správný přípravek, co dělat? Vyzkoušejte tipy a triky, které nestojí moc peněz, jsou odzkoušené a tedy velmi účinné. Unavené nebo oteklé oči? Použijte čajové sáčky! Potřebujete ošetřit tvrdé paty? Využijte olivový olej! Potřebujete peeling na ruce, ale v tubě už není? Zkuste domácí tipy a triky!

Oteklé oči

Probudily jste se s oteklýma očima a máte před důležitou schůzkou? Postačí dva čajové sáčky. Z čajů nejlépe pomáhá zelený čaj. Vařte je v horké vodě po dobu tří minut, poté ochlaďte v lednici. Dejte na oči a nechejte působit deset minut. Sníží se otoky očí.

Maska na vlasy

Olivový olej je skvělá záchrana pro vaše vlasy! Naneste je do konečků, chvíli nechte působit a poté opláchněte vlasy. Můžete také vyzkoušet dvě polévkové lžíce olivového oleje a jeden žloutek. Aplikujte na suché vlasy, nechejte patnáct minut působit a poté pořádně opláchněte! Ideální je studená voda, lépe se s ní vymývá vaječný žloutek.

Odřená stehna

Během horkých dní se může snadno stát, že se stehna odírají o sebe a poté se objevují nevzhledné pupínky, které navíc štípou. Před cvičením, nošením sukní nebo před horkým dnem sáhněte po tělovém zásypu, aplikujte mezi stehna, rozetřete a poté můžete jít bez starosti ven!

Krásné řasy

A u tělového pudru ještě chvíli zůstaneme. Chcete mít krásné a dlouhé řasy, které oslní každého muže na potkání? Pak vyzkoušejte tělový pudr! Před nanášení řasenky naneste tělový pudr starým kartáčkem na řady. Stačí trošku, chvíli nechte zaschnout a poté naneste řasenku. Řasy budou vypadat plnější a delší.

Mastná pokožka

Trpí vaše pokožka zvýšeným mazem, nepříjemnými pupínky nebo celkově působí unaveně? Vyzkoušejte vajíčkovou masku. Vyšlehejte vaječné bílky až do pěnové konzistence a naneste na obličej. Nechejte zaschnout, přidejte další vrstvu a opět nechte působit přibližně patnáct minut. Nakonec opláchněte teplou vodou. Ve vaječných bílcích najdete látky, které absorbují oleje a pokožku krásně vypnou.

Vdechněte staré řasence život

Řasenku je důležité měnit pravidelně, protože jedině tak zabráníte bakteriím, které se v ní tvoří. Pokud však nutně potřebujete řasenku a ta vaše už mele z posledního, vyzkoušejte jednoduchý trik! Pevně řasenku uzavřete a dejte na pět minut do šálku teplé vody. Měla by být jako nová!

Péče o nohy

Olivový olej je skvělým pomocníkem pro domácí ošetření nohou. Natřete nohy olivovým olejem, natáhnete ponožky a nechejte olej pracovat po celou noc. Ráno ponožky sundejte a uvidíte jen jemnou a krásnou pokožku!

Peeling na ruce

Potřebujete odstranit starou pokožku z rukou? Nemáte po ruce svůj oblíbený peeling? Pak sáhněte po jednoduchém domácím peelingu! Smíchejte jeden díl vazelíny a dva díly hnědého cukru. Aplikujte na ruce i nehty, jemně promasírujte a opláchněte!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno