Vlasy jsou pro spoustu žen velkou chloubou, proto si na nich opravdu zakládají a věnují jim skutečně dostatečnou péči. Ne vždycky se to však setkává s úspěchem. Můžete totiž dělat jednu z níže uvedených věcí, která vlasům škodí. Nejlepší kadeřníci odhalují překvapivé věci, které ženy při domácí péči často dělají. A bohužel nejsou k vlasům zrovna šetrné. Toto jsou nejhorší věci, které svým vlasům můžete dělat!
Časté nebo naopak nedostatečné mytí
Kvůli tomu, že budete vlasy umývat víc, než je nutné, přijdete o všechny přírodní oleje, které je udržují zdravé. Vlasy jsou tak křehčí a náchylnější k lámání. Mnoho žen udržuje trend nemytí vlasů dlouhou dobu, což také není to pravé ořechové. Póry na pokožce hlavy se mohou ucpávat nadměrným množstvím oleje, což přitahuje ještě víc nečistot. A co je tedy optimální číslo? Kadeřnice radí tři až čtyřikrát týdně. Pokud opravdu nutně potřebujete, zachrání vás suchý šampon.
Oplachujte teplou vodou
Stejnou neplechu jako žehlička, fén nebo kulma způsobuje také oplachování příliš teplou vodou. To může být pro vlasy škodlivé a dokonce se uvádí, že to může podpořit produkci mazu a vlasy budou rychleji mastné. Vlasy můžete opláchnout teplou vodou, díky čemuž vypláchnete všechen šampon. Následně vlasy propláchněte studenou vodou, což je krásně uzavře a dodává jim zdravý lesk.
Šampon s ochranou proti barvení
Barvíte si vlasy? Pak je nutno používat šampon s ochranou proti barvení. Bez něj barva rychle tmavne a vaše vlasy tak slábnou. Raději sáhněte po šamponech, které se mají využívat po barvení. Díky tomu se barva vlasů přirozeně podpoří.
Kondicionér a kořínky
Použití kondicionéru je důležité, ale máte pocit, že jsou vaše vlasy pak mastné? Chybou je, že kondicionér aplikujete od kořínků. Nejlepší je dávat jej přibližně do středu vlasů a poté táhnout dolů až ke konečkům. To je totiž oblast, která opravdu potřebuje kondicionér. Dávejte jej méně, aby se vlasy nemastily.
Drsné vysoušení ručníkem
Když si umyjete vlasy, obvykle je zabalíte do ručníku a třete, aby se z nich rychle dostala voda a vlhkost pryč. Tím se však vlasy ničí a lámou. Místo tohoto agresivního sušení vlasy zamotejte do turbanu, který nebude příliš těsný. Dostanete tak z vlasů vlhkost a neničí se.
Mokré vlasy do culíku
Než se rozhodnete vlasy česat do nějakého účesu je dobré je nechat uschnout. Podobně je to s culíky. Vlasy se mohou začít třepit a také lámat. Raději je nechejte volně uschnout a poté je můžete česat, jak potřebujete.
Nadužívání suchého šamponu
Suchý šampon je taková záchrana všech žen, které potřebují rychle dodat mastným vlasům krásný vzhled. Použijete jej během pár minut a vlasy budou krásné a vydrží třeba celý den. Další den je poté umyjete. Ovšem pozor, tento šampon slouží opravdu jako taková poslední záchrana, měl by se využívat občas, ne pravidelně. Když jej využíváte několikrát týdně, pak může vlasy vysušovat a ucpávat póry na pokožce hlavy. Maximálně dvakrát týdně, doporučují kadeřníci.
Příliš časté barvení
Poslouchejte svého kadeřníka, je to profesionál. Časté barvení může vlasům uškodit. Začnou být vysušené, jemné, budou se lámat a v tom nejhorším případě budou taky vypadávat. Jde totiž o chemický proces, který vlasy narušuje.
Nedávno jsem na seznamu četla, že se mají umývat vlasy max. 2 týdně. Tady píšete 3x až 4x týdně? Myslím, že obdobné články nemá smysl číst…
Jsou to kecy,já si myji vlasy každý den od svých 13 let a vlasy mám husté,zdravé . Jen jsou každé ráno neučesatelné,přeleželé,tak si je myji a nemám žádný problém.