Těhotenství není vždy nejkrásnější období: Jak bojovat s problémy, které těhotenství provází?

Říká se, že těhotenství je nejkrásnějším obdobím ženy. Ne všechny ženy jej bohužel prožívají jednoduše a bez problémů. Během devíti měsíců, kdy žena nosí pod srdcem dítě, může zažívat větší či menší problémy a potíže. Některé jsou nepříjemné, některé se dají vydržet a jiné už vyžadují pomoc či kontrolu lékaře. Trápí vás v těhotenství například pálení žáhy? Zácpa? Nízký krevní tlak?

Každé těhotenství probíhá jinak

A dokonce mohou ženy jednotlivá těhotenství prožívat i jinak. V prvním těhotenství vám bylo například špatně dlouhé týdny, u druhého vás nevolnost trápila pár dní. Nejde celoplošně říci, že na určitý problém pomůže určitá věc. Některé ženy při nevolnostech pijí bylinné čaje a je jim trochu lépe, jiné zase sáhnou po zázvorových lízátkách. Nezbývá vám tedy nic jiného, než zkoušet jednotlivé rady a tipy. Přinášíme pár rad, které jsou otestovány přímo nastávajícími maminkami.

Zácpa

Problémy se zácpou trápí spoustu lidí běžně, v těhotenství si na něj stěžuje řada maminek. Doporučuje se zelenina, ovoce, pít dostatek tekutin, konzumovat mléčné výrobky a podobně. Když však tyto rady dodržujete a přesto máte se zácpou problém, pak už si nevíte rady. Hodně maminek doporučuje pít po ránu kefír. Také napomáhá lněné semínko, kyselé zelí, šťáva z kyselého zelí, sušené švestky, různé zavařeniny. Pomoci také může rozpustná vláknina, kterou běžně koupíte v lékárně.

Pálení žáhy

Když nastávající maminku pálí žáha, říká se, že bude mít vlasaté miminko. Pálení žáhy je však nepříjemné, a pokud trápí maminku několik dní po sobě, snaží se to přirozeně řešit. Podle nastávajících maminek může pomoci jedlá soda, jedna lžička a zapít ji vodou. Ne všechny maminky však tuto nepříjemnou chuť snášejí. Dále se doporučuje studené mléko, mandle, kustovici čínskou, někomu zabrala obyčejná voda s citronem. Když nic nezabírá, pak můžete navštívit lékárnu, kde vám poradí léky, které pomáhají na pálení žáhy.

Nízký krevní tlak

Problémy s tlakem má mnoho maminek, někdy je vysoký a někdy je také nízký. Motá se vám hlava, máte pocit na omdlení a někdy také omdlíte, tluče vám srdce, špatně se dýchá. Jak tyto problémy vyřešit? Někdo doporučuje slabší kávu, hodně pít vodu, napít se trošku piva. Lékaři se však shodují, že je lepší nižší krevní tlak, než vysoký. Pokud trpíte nízkým krevním tlakem, pak hodně větrejte, dodržujte pitný režim a zařaďte do svého denního programu krátké a nenáročné procházky.

Nevolnosti

Nevolnosti trápí spoustu maminek, bohužel nejen ráno a některé maminky dokonce potvrzují, že je trápily poměrně dlouhou dobu. Zde platí, zkoušet, zkoušet a znovu zkoušet. Co pomůže jedné mamince, to u druhé nezabírá. Všeobecně se doporučují zázvorová lízátka, trocha vychlazené coly, vychlazený jablečný džus, zázvorové čaje, suché sušenky, piškoty. Na čem se mnoho maminek shoduje je pravidelně jíst. Pomáhá například pečivo, bílé rohlíky, sýr, salám, preclíky, zkrátka to, co vaše tělo dokáže zvládnout.

Komentář

  1. O pálení žáhy vím svoje a můžu říct, že voda s citronem je hloupost stejně jako cokoliv kyselého nebo sladkého, když vás pálí žáha děje se tak většinou v noci nebo pokud ležíte. Položte si hlavu více polštáři a pokuste se odolat a na noc se necpat ničím kyselým, sladkým, slaným, ani kořeněným. Studené mléko opravdu pomáhá, stejně tak bílý jogurt, ale se sodou opatrně mění ph krve a tím pádem i ph plodu.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno