Svatební přípravy: Jak složit ubrousky na svatební stůl

Chystáte-li svatbu, pak dbáte na to, aby bylo vše perfektní a dokonalé! Řešíte drobnosti jako například ubrousky. Nevěsty chtějí mít vše pod svou vlastní kontrolou, vybírat si pozvánky, místo, datum – to je taková samozřejmost. Důležitou součástí jsou také detaily, nad kterými mnoho lidí jen tak mávne rukou. Jednou z věcí jsou také ubrousky, které budou u svatební tabule.

Výběr se nesmí podcenit

Když chystáte slavnostní oběd pro sebe nebo své přátele sáhnete obvykle po klasických papírových ubrouscích. Dnes jsou s různými motivy, takže si vyberte takové, které se budou hodit k příležitosti, tabuli nebo takové, které se vám jednoduše líbí. Když jde o hodně slavnostní událost jakou svatba určitě je, je důležité nad výběrem přemýšlet. Jaká zvolit? Papírové? Co takové látkové ubrousky? Nejsou ideální zrovna pro tuto příležitost?

Papírové ubrousky bývají finančně méně nákladné, ovšem ty látkové dodají svatební tabuli styl. Navíc, když bude látkový ubrousek ladit s ubrusem či dekoracemi bude celá tabule a potažmo i svatba působit honosněji a uceleně. Ať už sáhnete po jakýchkoliv ubrouscích, řešíte určitě dilema, jak je poskládat. Přinášíme pár jednoduchých tipů, jak ubrousky složit.

Jednoduchá obálka

Vezměte klasický čtvercový ubrousek a složte z něj trojúhelník, jako vidíte na fotce. Vezměte pravý roh ubrousku a přeložte jej. Podobně naložte také s levým rohem ubrousku. Vznikne vám taková otevřená obálka. Do ní můžete vložit příbory a takto složený ubrousek položit na talíř. Popřípadě můžete horní trojúhelníček přeložit a na konec přidat perličku či přes ubrousek jednoduše položit svatební menu.

 

Dekorativní vějíř

Chcete-li svatební tabuli nějakým způsobem ozvláštnit, pak můžete ke skládání svatebních ubrousků pořídit také sponu či prsten na ubrousky. Díky tomu získají ubrousky zajímavý tvar. Vyzkoušet můžete dekorativní vějíř! Vezměte ubrousek a složte jej jako harmoniku. Můžete dělat větší či menší záhyby, podle vaší fantazie. Ty menší vypadají lépe, ubrousek působí bohatým dojmem. Na složený ubrousek dejte prsten na ubrousek nebo sponu, posuňte do středu ubrousku. Oba konce opatrně rozložte a vznikne vám zajímavá varianta vějíře.

Příspěvek sdílený Elite Napkins (@elitenapkins),

Kapsa na příbory

Rozložte ubrousek na velký čtverec a složte jej napůl svisle, aby vám vznikl obdélník. Tento obdélník složte napůl, čímž vám vznikne čtverec. Rohy ubrousku by měly být v pravém horním rohu a musí být volné, aby se daly překládat. První roh přeložte, vezměte druhý, který přeložíte tak, aby vám vznikla menší mezera mezi prvním a druhým rohem. Docílíte takzvaného kapsovitého efektu. Konec druhého rohu založte pod první sklad (bude vám hezky držet). Následně vytvořte třetí a poslední, který opět založte pod druhý a nechejte rozestup. Celý ubrousek opatrně otočte a oba konce složte do podlouhlého obdélníku. Následně můžete vložit příbor nebo svatební menu.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno