Svatby na podzim: Na jaké dekorace vsadit a proč vlastně podzim?

Požádal vás o ruku a vy jste se pro svůj velký den vybrala jeden z podzimních dní? Pak jste určitě neudělala chybu! Svatba je krásná v každém ročním období, ale nejvyšší koncentrace svateb je právě v létě. Bývá teplo, svítí slunce, všechno je zelené a podobně. Teda, takhle to vypadá v ideálních představách. V létě vás může potrápit počasí, mohou se objevit letní bouřky, může být právě chladný den nebo bude nesnesitelné vedro, roztopí se vám dort, svatebním hostům bude horko. Není lepší vsadit na podzim?

Svatba na podzim

Když si vyberete ke svatbě podzim, můžete prožít příjemný den, i podzimní dny bývají teplé a slunečné. Navíc, je něco krásnějšího než příroda na podzim? Tak krásné fotografie pod zbarvenými stromy, se sytě žlutými nebo červenými listy, parkem, kde se to jen hemží takovou krásou, nikdy jindy mít nebudete. Je samozřejmě důležité mít připravenou i „mokrou variantu“, tedy když se k vám počasí otočí zády, je třeba mít náhradní prostor pro konání svatební hostiny.

Jak je to s dekoracemi?

Jestliže začnete přemýšlet nad podzimní svatbou a chcete „pravou podzimní“ tedy i s dekoracemi, pak je dobré se nad nimi zamyslet. Co kdyby byly s nádechem podzimu? Výzdoba, květiny, jmenovky nebo třeba svatební kytice. To jsou všechno věci, do kterých můžete zakomponovat právě podzim.

Vsaďte na barevné ubrusy

Ubrusy nemusí být jen čistě bílé, co takhle podzimní barvy? Kombinovat můžete bronzové, červené nebo zlaté odstíny. Když k tomu přidáte okrovou nebo tlumeně žlutou, pak také chybu neuděláte. Když nechcete barevné ubrusy, můžou to být potahy na židle. Ty mohou být s podzimním listím. Potah svažte a na konci jej můžete ozdobit dekorací z podzimního listí nebo s podzimními plody jako žaludy nebo šípky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Safah’s Bouquets (@safahsbouquets),

Ozdoby na svatební tabule

Pár dní před svatbou se můžete jít projít a během své procházky najdete spoustu krásných a přírodních dekorací. Mohou to být pestře zbarvené listy, kaštany, žaludy, šípky, trsy jeřabin a podobně. Když to zkombinujete, nebo necháte odborníky, aby vše sladili, získáte krásné podzimní dekorace! Vsadit můžete také na dýně, hroznové víno, luční květiny a podobně.

Jmenovky z listí

Papírové jmenovky mají na svatbě své místo, jinak by vznikl chaos, kdo si kde má sednout. Buďte styloví a při procházce nasbírejte listy, které použijete jako jmenovky. Nejlepší je použít barvu ve spreji (červená, bronzová, zlatá nebo tlumená žlutá). Přestříkejte listy a napište na něj jména hostů.

Květinová výzdoba s nádechem podzimu

Pokud opravdu nemilujete růže a spokojíte se s jinou svatební kyticí, pak můžete vyzkoušet svatební pugét, který bude mít nádech podzimu. Mohou to být luční květiny, které zkombinujete s podzimními listy nebo rovnou květina z plodů podzimu. V každém správném květinářství vám jistě poradí, co bude nejvhodnější a nejlepší.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hannah Best (@hannahatpetalandfeast),

Dýňové svícny

Také se vám líbí v obchodech dýně? Co takhle vyrobit z nich jednoduché a přitom krásné svícny? Můžete si je buďto vyrobit doma (pozor, do dýní tentokrát nevydlabejte děsivé obličeje), popřípadě si je kupte v zahradnictví.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno