Studená nohy v zimě – jak si je zahřát?

studene nohy v zime

Milovníci tepla neprožívají nejlepší období, zima se dostane všude a studené nohy nejsou nic moc. Jak s nimi bojovat? Během zimních měsíců vašemu šatníku vládnou teplé kousky, teplé ponožky. Někteří teplé ponožky nosí také na spaní. Přesto se stává, že máte studené nohy a nevíte, co si s nimi počít. Pokud je to jen otázka zimních měsíců, postačí jednoduché rady. Pokud vás trápí po celý rok, je nutno hledat příčinu.

Teplo pro studené nohy

Když vás trápí studené nohy v zimních měsících, je nutno s tím něco dělat. Zahřát je? Jak? Máme pro vás pár tipů, které mohou být užitečné! Rozproudit krevní oběh, zahřát nohy, to je vše, co potřebujete!

Pohybujte se

Sedíte doma nebo v kanceláři a nohy máte studené? Zkuste pohyb! Ten je stoprocentním pomocníkem. Projděte se po bytě, poskakujte nebo běhejte na místě. Můžete například také zatínat prsty u nohou, kroutit nohama a podobně. Rozproudíte krev a hned vám bude tepleji.

Správné ponožky

Strávíte celý den venku? Nebo je vám enormní zima a studené nohy máte takřka pořád? Funkční prádlo pomůže! Sáhněte po funkčních ponožkách, které se většinou využívají na lyžování. Ty vám nohy udrží v teple déle, než obyčejné ponožky.

Horká koupel

Vracíte se z práce celí vymrzlí, nejen nohy, ale i ruce a nos máte studené. Dopřejte si horkou koupel! Můžete do ní přidat nakrájený zázvor, vonné olejíčky nebo třeba nějakou příjemnou pěnu do koupele. Prohřejte celé své tělo a po studených nohách ani památky!

Dejte si horký čaj a ponožky

Studené nohy? Uvařte si váš oblíbený čaj, dejte si ponožky nahřát na topení a poté je oblékněte a vypijte čaj. Můžete si u toho udělat příjemnou chvilku, kdy budete relaxovat, číst si nebo sledovat oblíbený seriál.

Masírujte nohy

Máte studené nohy u televize? Sedněte si a na pár minut jim dopřejte masáž. Díky tomu se nohy prokrví, oběhový systém se rozproudí a po studených nohách nebude ani památky. Můžete si dopřát jednoduchou masáž kdekoliv, na pár minut v práci, doma nebo ráno, když se probudíte.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno