Střih kalhot – jaký zvolit pro vaši postavu?

Obléknout kalhoty, které se vám líbí, ale také sluší a podporují vaši postavu, je poměrně složité. Kde najít ty správné? Vybírat oblečení je vždycky tak trochu boj. Každá žena má pocit, že zrovna ta její postava není ideální, má nějaké ty problematické partie, které se snaží skrýt s pomoci oblečení. Kalhoty jsou jedním z dalších kousků oblečení, které musíte vybírat pečlivě. Střihy jednotlivých typů kalhot vám totiž mohou hodně pomoci, ale také mohou přidat na objemu.

Zvolte lichotící střih dle vaší postavy

Nevhodný střih kalhot vás může zbytečně rozšířit v bocích, můžete vypadat menší, než ve skutečnosti jste. Budete vypadat, že máte pár kilogramů navíc. Zakrýt nějaký ten nedostatek jde oblečením velmi dobře. Vsaďte na ty správné kousky, oblékněte kalhoty podle typu vaší postavy. Jaké kalhoty vám budou slušet? A kterým se tedy raději vyhnout?

tvar postavy jablko hruška a přesýpací hodiny
Vyberte si svůj tvar postavy

Typ postavy jablko

Jak vypadá

U této postavy jsou nejštíhlejší částí nohy. Proto je nutno sladit kalhoty se svrchní částí tak, aby zbytečně nepřitahovaly pozornost na problematické partie, což jsou boky a bříško.

Jaké kalhoty zvolit

Vsaďte na volnější střih kalhot, takový, který se v oblasti kolen lehce rozšiřují. V kombinaci s podpatky prodloužíte nohy a vše bude působit souměrně. Ideální je sáhnout po tmavých barvách, které umí opticky postavu zúžit.

Jaké kalhoty neobléknout

Rozhodně se vyhněte legínám, slim kalhotám nebo světlým či výrazným potiskům.

Typ postavy hruška

Jak vypadá

Tento typ postavy má štíhlejší horní část těla, silnější stehna a prostorově výraznější zadeček.

Jaké kalhoty zvolit

Nejlepší jsou kalhoty vyšší, ideálně končící v oblasti pupíku. Nohavice volte rovné, popřípadě mírně rozšířené. Volte takové kalhoty, které nebudou příliš velké, ale také ani ty, které nebudou příliš těsné, protože zbytečně zdůrazní vaše problematické partie.

Jaké kalhoty neobléknout

Vyhněte se slim kalhotám, chino střihům, tedy takovým, které se od kolen zužují. Rovněž není ideální obléknout bokovky nebo kalhoty do pasu.

Typ postavy přesýpací hodiny

Jak vypadá

Tato postava má problémy s rameny a horní části těla a také s tou spodní. Pas je proto velmi pěkně tvarovaný a toho je možno v oblékání využívat.

Jaké kalhoty zvolit

Širší boky a zadeček zakryje zvýšený pas. Pokud zvolíte kalhoty, které nemají přední zapínání, bude to dobrá volba. Ideální jsou slim kalhoty nebo rovný střih ve tmavších odstínech. U této postavy je dobré sáhnout po tmavém spodku a světlejším topu.

Jaké kalhoty neobléknout

Naprosto zakázané jsou bokovky, které zbytečně upozorní na problematické partie.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno