Strie se nevyhýbají ani mladým lidem: Zabírají bílky nebo cukr a mandlový olej

na strie zabírá cukr a mandlový olej

Strie zná spousta žen a přirozeně se snaží jim předejít. Když se objeví, neváhají utrácet za přípravky slibující zázraky. Nevzhledné jizvičky na kůži, které trápí spoustu žen. Bojovat proti nim je tak trochu boj s větrnými mlýny. Někdo říká, že se jich zbavit nemůžete, druhý zase, že to jde jedině s těmi správnými přípravky.

Koho postihují?

Nejčastěji se objevují u těhotných žen a to až u 90%. Nevyhýbají se však ani teenagerům a to zejména v období puberty, kdy tělo rychle roste, vyvíjí se. Mladiství přibírají na váze, mění se tělo a to může mít za následek právě strie. Často se objevují u lidí, kteří náhle a rychle přibrali na váze. Častější jsou u žen, nevyhýbají se však ani mužům.

Nejčastěji se objevují na břiše, stehnech, pažích, hýždích, prsou. Mohou však poskytnout i jiné části těla. Pokrýt mohou velké plochy těla a to kvůli nim nevypadá dvakrát hezky. Není tedy divu, že se jich všechny ženy snaží zbavit za každou cenu. Nutno říci, že strie nikdy úplně nezmizí. Jakmile se jednou na těle objeví, nejde je úplně a stoprocentně odstranit. Je možno je však zmírnit a zesvětlit jejich barvu. Stanou se tak méně viditelné.

Sáhněte po přípravcích

Když půjdete do kterékoliv drogérie, v příslušné uličce najdete spoustu rozličných krémů, gelů, sér, masek a všeho dalšího. Stoprocentně všechny pomohou strie odstranit, alespoň se to říká v reklamách, které vídáme v televizi dnes a denně. Ne vždycky je dobré věřit reklamám a všemu, co se v nich říká. Tyto přípravky nebývají zrovna dvakrát levné a obsahují různé chemické látky. Určitě mohou pomoci. Vyzkoušejte však dřív osvědčené metody, které jsou na bázi přírody.

Ricinový olej

Často se využívá k léčbě mnoha kožních problémů jako například mateřská znaménka, tmavé skvrny, vrásky, stařecké skvrny a podobně. Je také skvělým pomocníkem v boji se striemi. Aplikujte ricinový olej na postiženou oblast, masírujte pět až deset minut. Následně zabalte do tenké bavlněné látky, přidejte zahřívací polštářek a takto nechejte půl hodiny. Celý postup opakujte každý den a to minimálně celý měsíc.

Bílky

Pro odstranění strií můžete použít právě vaječné bílky. Bílky ze dvou vajec rozšlehejte a v tlusté vrstvě je aplikujte na strie. Nechejte zaschnout a poté pokožku opláchněte studenou vodou. Aby byla péče kompletní, promasírujte pokožku olivovým nebo kokosovým olejem, který rovněž účinkuje. Postup opakujte denně a to minimálně dva týdny.

Olivový olej

Jde o zdroj živin a antioxidantů, často pomáhá na různé problémy s pokožkou. Extra panenský olivový olej mírně zahřejte a strie jím masírujte. Podpoříte krevní oběh a do jisté míry můžete redukovat také strie. Nechte působit asi půl hodinky.

Cukr a mandlový olej

Klasickému bílému cukru se v běžné konzumaci vyhýbáte, nyní vám pomůže zbavit se strií. Jde o jeden z nejlepších přírodních prostředků, proto stojí za to jej vyzkoušet. Smíchejte cukr s mandlovým olejem a několika kapkami šťávy z citronu. Pořádně promíchejte a vzniklou směs aplikujte na strie. Jemnými pohyby masírujte pár minut a opláchněte. Naučte se tento rituál provádět každý den, než půjdete do sprchy. Ideální je vydržet minimálně měsíc.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno