Správná úprava obočí umí obličeji ubrat až pár let

Upravené obočí rámuje celou tvář a pomáhá vašim očím být výraznější a krásnější. Správně zvolený tvar, šířka a barva obočí umí oči rozzářit a celkově tak podtrhnout a podpořit vaši krásu. Naproti tomu obočí, které má nelichotivý tvar i barvu upoutá pozornost a může vašemu vzhledu poměrně dost uškodit. Chcete si upravovat obočí v pohodlí domova, ale nevíte přesně, jak na to?

Zaměřeno na obočí

Některé ženy obočí příliš neřeší, nijak ho nebarví a ani jinak neupravují. Proč taky, vždyť nevypadá nejhůř, není výrazné. A že má nevzhledný tvar? Tomu už se pozornost moc nevěnuje. Správná úprava obočí umí obličeji ubrat až pár let a to se přeci vyplatí! Když už se ženy chopí pinzety, bohužel většinou vytrhávají obočí špatně.

Vyhněte se kreslení tmavých a tvrdých linek, vyholování zbytku obočí a následného kreslení linky, které dodává vašemu obličeji tvrdý a často i udivený výraz. Vsaďte spíše na jemný a nenucený vzhled a hlavně na to, co sluší vaší pleti a vašemu tvaru obličeje. Předtím, než se do úpravy obočí pustíte, vyberte ten správný tvar.

Správně zvolený tvar obočí je nutností

Ukázka možných tvarů obočí

Jak už jsme výše zmínili, určující je správně zvolený tvar obočí. Díky němu buď posílíte svůj pohled, nebo zbytečně obličeji přidáte pár let navíc. Jenže, jak vybrat ten správný tvar, aby slušel i vašemu obličeji? Určit vhodný tvar obočí není nic těžkého a složitého. Nedoporučuje se měnit nějak výrazným způsobem základní linii obočí, protože vaší tváři nejvíc sluší právě ten přirozený tvar.

K určení správného tvaru poslouží dvě tužky nebo dva konce štětce. Vezměte je a položte křížem u křídla nosu. Jednu tužku položte vzhůru vedle nosu a druhou prodlužte k vnějšímu koutku oka. Místo, kde se setkává tužka s obočím, je místem, kde má obočí mít správný okraj. Upravte jen to obočí, které roste navíc. A tam, kde vám obočí naopak chybí, pomůže tužka na obočí a troška umu.

Vytrhejte jen přebytečné obočí

Vytrhávání obočí je dobré omezit jen a pouze na to obočí, které vám přebývá. A jak často obočí vytrhávat? To je velmi individuální, někomu roste obočí opravdu rychle, takže je nutná pravidelná úprava každý týden, někomu zase stačí trhat přebytečné chloupky párkrát do roka. Pro mnohé je tento proces poměrně bolestivým. Lze ho nějak zmírnit?

Při trhání se doporučuje vypnout prsty pokožku. Chloupky je nutno trhat ve směru růstu a také směrem nahoru, trhání poté nebude tolik bolet. Občas kůži povolte a zkontrolujte tvar obočí, zda už do něj vytrháváním nezasahujete. Dbejte na to, aby pinzeta byla ostrá a suchá. Jestliže okolí obočí natéká, zchlaďte jej kostkami ledu.

Oblast okolo obočí bude možná červená a nateklá, proto úpravu obočí nechávejte až na odpoledne nebo podvečer, aby pokožka měla čas se do rána zahojit a celkově zklidnit. Můžete použít ledový obklad nebo také hydratační krém, který může pomoci otokům, aby rychleji splaskly.

Barva na obočí? S citem!

Máte-li pocit, že je barva vašeho obočí moc světlá nebo vybledlá? Pak jsou naštěstí k dispozici barvy, kterými svůj vzhled doplníte a oživíte. Nepouštějte se do žádných výrazných experimentů a tvrdých barev, obvykle i v kosmetickém salónu vám poradí zvolit tóny v přirozené barvě vašich vlasů. Doby, kdy blondýnky měly černé obočí, už dávno pominuly!

Obočí, které je velmi světlé nebo úzké můžete doladit s pomocí tužky na obočí nebo speciálních stínů. Tužka bývá zpravidla tvrdší, nejde moc rozmazat, popřípadě v obočí zůstávají tmavé fleky, které jsou nevzhledné. Budete-li barvit obočí s pomocí stínu na obočí, pak se vyhněte stínům se třpytkami. Ideální jsou matné v jemné hnědé nebo černé barvě. Barvu volte podle přírodní barvy chloupků a vašich vlasů.

Jak správně líčit obočí?

Chcete-li líčit obočí tužkou, pak by měla být velmi dobře ořezaná, aby byla tenká. Než začnete chloupky malovat tužkou, vezměte kartáček na obočí a pořádně jej vykartáčujte, aby vypadalo velmi hezky a lépe se vám pak tužkou dokreslovalo. Kreslete jemné a krátké tahy. Když pod obočí nanesete rozjasňovač, zvýrazníte svůj pohled.

Chybějící chloupky můžete doplnit také pomocí stínů a zešikmeného štětce. Nicméně jde o metodu, která vyžaduje určitou zručnost. Na druhou stranu, toto líčení obočí vypadá krásně přirozeně. Stačí si jen stoupnout před zrcadlo a párkrát si to vyzkoušet nanečisto. Díky tomu vychytáte možné chyby a líčení obočí pak bude bez nejmenší chybičky.

Nakonec vše zafixujte

Jste-li spokojeni s tvarem obočí a nepotřebujete barvu jakkoliv doplňovat? Pak ho jednoduše učešte s pomocí kulatého kartáčku. Jestliže takový nemáte, můžete použít obyčejný kartáček z řasenky, kterou už nepoužíváte. Takový kartáček krásně pročeše obočí a zafixuje jej. Máte-li problém s chloupky, které se různé kříží, učešte jej a následně přetřete gelem nebo jej přestříkejte troškou laku. Obočí tak bude držet svůj tvar a bude přirozeně upraveno.

Pokud si s úpravou obočí nevíte rady a přesně nevíte, jak jej vytrhat nebo nabarvit, nepouštějte se do zbytečných experimentů. Nesprávné vytrhání nebo změna tvaru je výrazným zásahem do vašeho vzhledu a než vám obočí zpět doroste, chvíli to trvá. Pokud si nejste jistí ať už s tvarem či barvením vyhledejte pomoc odborníka. Každá kosmetička v salonu krásy by vám měla být schopna poradit a doladit tvar obočí tak, aby přirozeně podtrhlo vaší krásu a také zvýraznilo oči.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno