V šoku z kopaček: Jak se odmilovat

Skončila vaše velká láska? Z čista jasna vám dal kopačky? Přišla žádost o rozvod? Konec lásky, ať už je z jakéhokoliv důvodu je vždycky smutný. I když vztah není ideální, prožili jste spolu spoustu hezkých chvil, máte na partnera i nějaké ty hezké vzpomínky. Ukončit ho není vždycky jednoduché. Najednou partner vedle vás není. Ale city, ty s vámi zůstávají. Co s nimi dělat? Jak se odmilovat?

Klišé typu chce to čas

Pro partnera, který chtěl ve vztahu setrvat je to vždycky o něco těžší. Začíná kolotoč smutku, slz, utrpení. A to může trvat několik dní, týdnů, měsíců a někdy, v těch krajních případech, dokonce i let. Partner vám chybí. Jestliže jste spolu bydleli, není vedle vás, nespraví kohoutek, který kape, nepřipraví vám večeři, nenalije dvojku červeného, nenamasíruje nohy po těžkém dni v práci. Najednou jste sama. V bytě nebo domě, kde jste žili společně. Vedle sebe máte láhev vína, zmrzlinu a v srdci obrovskou bolest.

Občas se objeví nějací „chytráci“, kteří vám řeknou, že se k vám nehodil, nebyl to ten pravý pro vás. A dodají osvědčené klišé, že to chce čas. To máte chuť hodit po dotyčném těžkou vázu či cokoliv jiného. Víte, že to za nějaký čas bude bolet míň, ale řešíte, co je teď. Kamarádky, ty se obvykle na nic neptají, přinesou další flašku a společně zdrbnete toho troubu, který dozajista neví, o jaký poklad přišel. Snad každá někdy zažila nějaký ten rozchod nebo rozvod a ví, jak to umí bolet.

Vyžeňte ho ze srdce ven!

Potřebujete na něj přestat myslet, přestat si neustále promítat společné chvíle, sladké polibky, dechberoucí milování. Také ho potřebujete dostat pryč ze svého srdce. Milujete ho, pořád. Ale už ve vašem životě nemá, bohužel místo. Prostě ho musíte vyhnat ze svého života a především ze svého srdce! Chvíli to bude trvat, to ano. Nicméně když vyzkoušíte některou z osvědčených rad, můžete se odmilovat o něco rychleji.

Přerušte veškerý kontakt – jde o jednu z rad, která nejvíc funguje. Zároveň je to taky rada, která se praktikuje nejobtížněji. Může to být někdo z vašeho okolí, z práce nebo jen z okruhu vašich přátel. A vy se budete pravidelně setkávat. A znáte to, když dotyčného nechcete potkat, narazíte na něj na každém rohu. Alespoň ze začátku eliminujte všechny možnosti setkávání. Pokud na něj vědomě někde číháte na každém rohu nebo chodíte do míst, kde se můžete snadno potkat, pak přestaňte.

Buďte sobecká – zkrátka myslete jen na sebe a nikoho jiného. Proč investovat čas, lásku, city a slzy do někoho, kdo o to nestojí? Zaměřte se na sebe, věnujte lásku a čas sobě. Je to ideální čas na rozmazlování sebe sama. Začněte cvičit, jděte na kosmetiku, vrhněte se do nového projektu, začněte pracovat na své kariéře, zkrátka cokoliv, co vás napadne. Jak se odmilovat? Zamilujte se do sebe!

Zaměstnejte svou mysl – cítíte, že se blíží období, kdy se budete litovat a utápět se v slzách? Tak se zaměstnejte. V práci máte jeden úkol za druhým, takže nemáte čas myslet na nic, ale co doma? Jednoduchá pomoc, buďte tam co nejméně. Choďte cvičit, navštěvujte přátelé, rodinu. Jděte bruslit, venčit psi v útulku, cvičit a podobně. Zabraňte své mysli, aby se soustředila na cokoliv jiného. A co víkend? Snažte se vždycky někam vyjet, na chatu, hory nebo se nabídněte na nějaký ten přesčas v práci navíc.

Vypište se z problémů – kamarádky vás párkrát vyslechnou, občas na adresu bývalého partnera něco pronesou, ale poslouchat pořád, jak je vám smutno, jak vám chybí? To už začne časem lézt na nervy. Vy toho máte na srdci však spoustu, takže co s tím? Zkuste ze sebe vše vypsat! Papír a tužka toho snesou hodně, výčitky, vyznání lásky, vztek, prostě cokoliv. Jde o velmi dobrou terapii, kterou můžete provozovat klidně opakovaně.

Vyhněte se neřestem – tím máme na mysli cigarety, alkohol, čokoládu a podobné neřesti, které ženy mají tendenci konzumovat. Možná první dny si můžete dopřát nějaký ten prohřešek v podobě celého dne v pyžamu, sklenice vína nebo nějakého toho nezdravého pokrmu, ale nedělejte z toho zvyk. Ublíží to především vám. Raději se zaměřte na svůj nový život a nové zážitky, které doma, na gauči určitě nepotkáte.

Omezujte činnosti, které vám partnera připomínají – nesledujte filmy, které patřili mezi vaše oblíbené, neposlouchejte písničku, která byla ta „vaše“ a podobně. Pěstovali jste spolu nějaký koníček, který vás spojoval? Přestaňte s ním nebo jej minimálně na část omezte. Chcete-li se z nešťastného zamilování dostat, musíte se zkrátka přestat zabývat minulostí a vším, co jste společně dělali.

Vytloukání klínu klínem – toto pravidlo je sporné. Někdo jej doporučuje, že zapomenete na bývalého partnera, někdo varuje, že nejdřív se musí zlomené srdce zahojit, aby bylo schopno přijmout nového člověka a zamilovat se. V tomto ohledu asi záleží na každé ženě, na tom, jak se aktuálně cítí.

Přiznejte si skutečnost – budete-li si něco nalhávat, bude odmilování trvat dlouhou dobu. Jste nešťastně zamilovaná, přiznejte si to. Nejste první a stoprocentně ani poslední. Není se za co stydět. Láska si nevybírá a teprve ve chvíli, kdy si přiznáte problém, ho můžete začít řešit. Budete-li si neustále lhát do vlastní kapsy, odmilování nepůjde tak snadno. Budete se motat v kruhu. Raději si nahlas, a klidně před zrcadlem, řekněte, že jste se zamilovala špatně, přiznejte si, že vám partner chybí, že nevíte, jak to celé zvládnete. Uleví se vám a řešení tohoto problémů půjde rychleji a o poznání lépe.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno