Silnější stehna nebo větší zadek? Vyjděte si ven v té správné sukni!

Jak vybrat sukni na mou postavu?

Správná volba oblečení je důležitá, můžete s jeho pomocí skrýt problémové partie, které vás trápí nebo vám nedají spát. Každá žena má jinou postavu, proto každé sluší něco jiného. Některá má plnější boky, jiná trpí větším bříškem, větším zadečkem nebo silnějšími stehny. U poslední jmenované problémové partie si ženy myslí, že je jim souzeno neoblékat sukni. To není pravda, každé ženě sluší sukně. Stačí jen sáhnout po té správné, která vám padne.

Když se řekne sukně

Jde o spodní část oděvu, kterou nosí převážně ženy (s výjimkou Skotů). Původně byla však určena mužům i ženám a to v pravěku, oblékali jí také egyptští faraonové. Dnes jsou sukně na trhu v mnoha různých barevných provedeních, se vzory, potisky, v různých střizích i délkách. Právě toto nepřeberné množství dává možnost všem ženám obléknout „ten správný kousek“, který bude lichotit jejich postavě a možná skryje nějaký ten nedostatek.

Nejen při výběru sukně je třeba přemýšlet, protože díky několika trikům můžete podpořit své přednosti a zase naopak potlačit problémové partie. Některé typy sukní nelichotí vaší postavě, například silným stehnům nesluší sukně světlé barvy, které opticky rozšiřují a to obvykle přitahuje pozornost. Také jsou vám zapovězeny rovné a úzké sukně, které mohou zbytečně kopírovat linii vašeho těla a tím dávat vyniknout silnějším stehnům. Samozřejmě vždy záleží na střihu a materiálu, vždycky je lepší sukni vyzkoušet a prohlédnout se v zrcadle.

Po jaké sukni sáhnout?

Krátké nohy a silná stehna

Jsou-li vaše nohy krátké a k tomu máte silné stehna, pomůže vám sukně se svislými vzory a zvýšeným pasem. Zároveň vám dobře poslouží kratší sukně (po kolena) a vyšší podpatky, které opticky nohy prodlouží a obecně podpatky dělají ženám hezké nohy.

Větší zadek

Když máte naopak větší zadeček, vsaďte na vzor jemných proužků, které jsou podélné. Odpoutat pozornost můžete tmavou sukní a světlým topem či halenkou. Vyvarujte se květinovým vzorům a křiklavým barvám, upozorňují na silná stehna a větší zadeček.

Silnější stehna a větší bříško

Chcete-li si pořídit sukni pro silnější stehna a větší bříška, pak určitě vsaďte na volnější střihy, pozor na přiléhavé sukně, které spíše upozorňují na problémové partie. Když budete chtít sukni s páskem, pak pozor, neměl by se vám do bříška zařezávat a také by neměl být výrazný, aby neupozornil na problémové partie. Dobře uděláte, když sáhnete po sukni tulipánového střihu, ta totiž vyrovnává případný nesoulad postavy.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno